Ви тут
Головна > Лайфстайл > Психологічні причини хвороб. Хвороби серця

Психологічні причини хвороб. Хвороби серця

hvorobu-sercijaЖиттєві буревії, гонитва за довгим рублем і «золотим тільцем», а ще постійні переймання через буденний дріб’язок і кар’єрні негаразди рикошетом б’ють по здоров’ю людини, то ж фраза «всі хвороби від нервів» просто не могла не увійти у широкий вжиток. Тому сьогодні ми з’ясуємо психологічне походження хвороб серця.

Зараз лікарі поволі відходять від банального вписування назв ліків у рецептурні бланки і разом з пацієнтом намагаються дійти істини: що, окрім фізіологічних передумов, стало причиною виникнення того чи іншого недугу, а такий напрям, як популярна психологія, зібрав під своєю егідою чимало письменників, які у своїх роботах пояснюють, звідки «ростуть ноги» в захворювання. Лууле Вілма, Луїза Хей, Володимир Жикаренцев, Валерій Синельников та інші теоретики від психології намагались у свої роботах роз’яснити читачеві першопричини їх хвороб.

До прикладу, якщо людина скаржиться на те, що в неї «щемить серце», то більшою мірою так і є. Кардіолог напише в анамнезі медичне визначення недуги, але не зайве знати, що серцеві захворювання переслідують тих людей, які зраджують своїм інтересам заради комфорту інших, а усе, що відбувається довкола, приміряють до себе.sercevi-hvorobu

На діяльності серцево-судинної системи згубно відобразиться почуття провини перед самим собою, жалість до себе, до близьких і малознайомих, тривале копирсання в собі, постійні стреси, що їх людина не відпускає від себе. Чим зарадити у біді? Полегшити душевний стан і відступитись хворобам може певне послаблення вимог до самого себе: почуття провини можна замінити на відповідальність, жалість слід переглянути у бік милосердя, а ще намагатись не зациклюватись на проблемах інших, тобто не сприймати їх близько до серця, і тоді цей орган не відповідатиме хворобами.

Поспіх та незадоволення власною персоною також згубні для мотору усього організму − тахікардія й аритмія можуть з’явитись у результаті неприйняття себе самого і відсутності позитивного налаштування. Важливо, аби думки були із позначкою «плюс», але щоб позбутись серцевих недугів остаточно, не зайвим буде переглянути свій вокабулярний запас і раз і назавжди викреслити із вжитку такі фрази як «сердобольна людина», «брати близько до серця», «серце кров’ю обливається» тощо. Поп-психолог Ліз Бурбо впевнена: ті, хто турбуються про себе, не відчуватимуть болю в серці, а усім, хто прагне зцілитися, радить щодня обдаровувати себе компліментами і словами любові.

Підготувала Олеся Товт

Top