Ви тут
Головна > Лайфстайл > Психологічні причини хвороб. Застуда

Психологічні причини хвороб. Застуда

psychosomatic«Всі хвороби від нервів». Правда чи суцільна маячня? Лікарі-консерватори, певно, сказали б − вигадки, але не все так просто й категорично. В останні десятиліття психосоматична природа відвойовує дедалі більше позицій в класичному визначенні причин недугів а офіційні версії від медицини стають менш безапеляційними. Сьогодні ви дізнаєтеся психологічні причини застудних захворювань.

Сучасні ескулапи намагаються здолати не наслідки хвороби, закопуючи передумови її виникнення, а навпаки, з’ясувати першопричину і передусім ліквідувати її як фактор. Навіть такий банальний і сезонний недуг як ГРВІ, тобто, застуда, можна пояснити не лише епідеміологічною ситуацією і ослабленими захисними силами організму, а ще й психологічними факторами.

Бо ж слушно, що в людини, яка постійно перебуває у стресовій ситуації, перевантаженої різними робочими і хатніми обов’язками, із незадовільним особистим життям, нервова система працює на межі, у результаті й імунна система не здатна функціонувати як належно.

Людський організм − це складна взаємопов’язана система, і якщо людина не прислухається до внутрішнього голосу, крутиться як білка в колесі, ганяючись за заробітком аж до невизначеного синдрому емоційного вигорання, у результаті, отримає збій організму і необхідність відпочинку від робочих буднів, «оформлені» у застуду.zastyda

Відомий психолог, автор книг з поп-психології Луїза Хей пояснює психосоматику виникнення ГРВІ та застуд сумбуром в житті, дрібними образами та переконаннями накшталт «щороку я тричі за зиму застуджуюсь». На її думку, якщо позбавити свідомість від стану напруги і гармонізувати душевний стан − застуд поменшає, а то й зовсім не буде.

Схожі твердження щодо психологічних причин застуди висуває і росіянин, автор книг з популярної психології Володимир Жикаренцев. Якщо застуди стали вашим бичем, то передусім слід домовлятись із самим собою і аналізувати своє буття в оточенні колег і домашніх, а ще давати собі право на реалізацію. Серед можливих психологічних причин застудних захворювань і, до слова, багатьох інших недугів, спеціалісти називають роздратування, нелюбов до себе, занижену самооцінку, втрату смаку до життя.

Помічено, що люди, які займаються улюбленою справою і мають цікаве захоплення, менше застуджуються та підхоплюють різного типу ГРВІ. Важко не погодитись із цими поглядами, адже багаторічним досвідом доведено, що людський організм має здатність до саморегуляції і самовідновлення, але тільки якщо для цього створені комфортні умови, у тому числі й психологічні.

То ж якщо з носа капає, а на термометрі + 38 С і вище, може, не варто щоразу ковтати гамузом пігулки і запивати їх мікстурами? Принаймні, не зайве докопатися до істинних передумов застудної напасті, викорінити її причини, а надалі бути уважнішими до внутрішнього голосу, і тоді хвороби оминатимуть десятою дорогою.

Підготувала Олеся Товт

Top