Ви тут
Головна > Світ > Роль вітамінів в організмі людини

Роль вітамінів в організмі людини

vitaminsКожен з нас неодноразово чув про користь вітамінів, про те, що гарне функціонування нашого організму неможливе без них. А якщо ви ще й підліток, хворий під час реабілітації, людина похилого віку, вагітна чи годуюча мати, то вживання їжі з вітамінами, чи вітамінні комплекси в таблетках життєво необхідно для вас.

Але потрібно знати детальніше про вітаміни, щоб отримати всю користь від них. Звісно, якщо ви маєте певні проблеми зі здоров’ям, то обов’язково проконсультуйтесь з лікарем. Сьогодні ми з’ясуємо, яку роль вітаміни відіграють у роботі нашого організму.

Вітаміни − активні речовини біологічного походження, органічні сполуки, які не утворює наш організм, але потребує в достатній кількості. Вітаміни − різноскладові сполуки з різними хімічними компонентами, тому бувають різних видів. Так, наприклад, вітамін С − кислота, вітамін В − сіль, вітамін А − спирт. Але бувають і споріднені за складом сполуки, їх упорядковують у групи і дають спеціальні назви. Так, існують вітаміни групи В, вітаміни групи А і т.д.

Чому вітаміні приносять користь нам, яку роль вони відіграють у роботі нашого організму? Здебільшого люди недооцінюють вітаміни, а вони є справжніми каталізаторами усіх хімічних процесів організму. Наприклад, саме вони сприяють та координують процес перетравлювання їжі та перетворення жирів, білків та вуглеводів в енергію для організму. Також, регулюють діяльність ферментів, ба навіть самі виступають в ролі спільного ферменту.Vitamin-C-image

Наприклад, вітаміни В1 і В2 відповідають саме за обмін речовин та розщеплення органічних речовин в енергію, а от перший ще й відповідає за пам’ять. В6 є одним з головних “керуючих”, які беруть участь в утворенні серотоніну та подібних до нього.

Всім відома користь вітаміну D, і всіх лякають рахітом в дитинстві. Але не тільки ця хвороба загрожує людям з недостачею даного вітаміну, але також можуть трапитися й перекоси в кістках, викривлення суглобів та уповільнення росту. Саме вітамін D відповідає за засвоєння кальцію з кишківника та шлунку.

Вітамін С, як же без нього. Саме його здатність протистояти інфекціям використовується при застудах. Так, Вітамін С відповідає за збереження колагену, який в свою чергу зберігає всі клітини від інфекцій та впливу чужорідних організмів. А нестача цього вітаміну призводить до слабкості тканин, перетворює їх на вразливих до ушкоджень, призводить до гниття та руйнування. А це призводить до нездатності протистояти навколишнім факторам.

Тут описано лише мізерну частку всієї користі вітамінів. Але і цієї інформації достатньо для повного розуміння важливості насичення раціону ними.

 

Top