Ви тут
Головна > Лайфстайл > Роздільне харчування. Основні правила

Роздільне харчування. Основні правила

harchyvannijaРоздільне харчування − нашумілий спосіб здорового харчування та втрати ваги, який в наші дні набирає свою популярність з новою силою. А от в Америці вже століття тому люди змінили звичайне збалансоване (змішане) харчування на роздільне. Сталося це завдяки Вільяму Хею, саме він вперше розробив теорію щодо сумісності продуктів на основі різних ферментів, які потрібні для переварювання різних продуктів.

Всі продукти харчування поділяються на три основні групи: перша – білкововмісні продукти, друга − вуглеводні, третя − продукти, багаті на жири

За теорією Вільяма Хея, всі продукти харчування діляться на три основні групи: перша – білкововмісні продукти, друга − вуглеводна, третя − продукти, багаті на жири. Також існує безліч правил, за якими краще орієнтуватись при приготуванні прийому їжі.

Головне правило роздільного харчування − взяти за основу дієти фрукти, овочі та зелень. А от вживання білків, жирів та вуглеводів потрібно мінімізувати. Найкраще, якщо ви взагалі виключите з раціону сосиски, ковбаси, копчене м’ясо, смажене м’ясо… Одним словом − всю рафіновану їжу.food pyramid pie chart

Прийомів їжі в день потрібно лише три, і між ними інтервал в 4-5 годин. Кожен з трьох прийомів відповідає за одну з груп продуктів харчування. Так, зранку вам потрібно з’їсти салат чи фрукти, в обід − їжу насичену білком, а ввечері − вуглеводну, яка швидко перетравлюється. Але, можна і не дотримуватись такого розподілу продуктів. Допустимо харчуватись і п’ять разів на день, так як при збалансованому харчуванні, але категорично заборонено змішувати продукти з різних груп.

Наприклад, заборонено змішувати білки та крохмальні овочі (картопля, буряк, морква) та крохмальні крупи (всі окрім гречки). Найкраще міксувати м’ясо, яйця, рибу з овочами зеленими та зеленню. Це допоможе не тільки в перетравлюванні, а й знешкодить шкідливі жирові сполучення білкових продуктів.

Щодо фруктів, то більшість з них нейтральні (окрім дині), тобто їх можна поєднувати з будь-чим. Але автор теорії рекомендує вживати нейтральні фрукти за 20 хв до кожного прийому їжі. Також, певні нюанси і з молоком, так як це окрема страва, його пити можна тільки окремо, ні з чим не поєднувати.

Існує безліч інших заборонених поєднань, але для кращого розуміння в Інтернеті існують уже складені таблиці сумісності продуктів. Цими таблицями дуже легко користуватись і не потрібно замислюватись про склад та вміст тих чи інших продуктів.

Тож, експериментуйте та обирайте свій спосіб схуднення та шлях до краси, міцного здоров’я та довголіття!

Top