Ви тут
Головна > Світ > Розвиваємо креативне мислення. Універсальні поради для будь-якого віку

Розвиваємо креативне мислення. Універсальні поради для будь-якого віку

kreatyvne-myslennijaВважається, що лише одиниці здатні придумати щось таке, чого ніхто не буде розуміти, але всі будуть у захваті. Але, як виявляється, кожен може розвинути в собі креативність. Звичайно, людині, що все життя мислила практично та раціонально, буде трохи важко, але ніколи не пізно вийти за звичні рамки!

По-перше, ви повинні розуміти, що кожен крок у житті – це колись продумана дія, тобто все, що людина робить, перед тим, як вчинити, вона продумує у своїй голові. Людські можливості безмежні, тому ви можете зробити все, що задумали, але при цьому потрібно докласти трохи зусиль. Пам’ятайте, саме уява керує світом, а не аргументи та факти. Саме тому креативність мислення так цінується.

На жаль, технологія того, як можна навчитися креативному мисленню, ще не розроблена, але існують деякі методи, за допомогою яких можна дещо розвинути в собі оригінальність.

Шукайте альтернативи та аналогії

Обдумуючи якусь ситуацію, шукайте інші дії, виходи, шляхи. Це може бути будь-яка ваша спонтанна думка. Не бійтеся пофантазувати!

Вгадуйте

Часто трапляються ситуації, коли діяти так, як заплановано, ми не можемо. В такому випадку включаємо фантазію та довіряємо інтуїції або миттєвому імпульсу. Іноді краще діяти так, ніж за планом. Це ще один дієвий метод розвитку креативного мислення.Foster-Creativity

Мозковий штурм

Ще один спосіб розвинути креативне мислення – мозковий штурм. Всім відомий метод, в результаті якого кожен учасник навчається мислити креативно. Адже при мозковому штурмі забороняється критикувати та відхиляти будь-які ідеї. В такому випадку можна пропонувати багато чого, що й допомагає розвинути уяву.

Логічні задачки

Спробуйте порозв’язувати задачки на логіку з підручника учня молодшої школи. Або ж зараз є багато таких «цікавих» задачок. Наприклад, в кімнаті горіли 5 лампочок. Погасли 2 з них. Скільки лампочок залишилося? Залишилося 5, адже не сказано, що дві тих, що погасли, викрутили.

Метод ментальних карт

Також чудовим  метод ментальних карт. Потрібно взяти великий аркуш паперу, бажано більший за А4. Посередині пишемо проблему / малюємо ситуацію, яку потрібно вирішити. Від цього центру повинні з’являтися гілки з розв’язанням. Використовуйте різнокольорові маркери, позначайте свої рішення умовними знаками, великими буквами і т. д. Таким чином ви також посприяєте розвитку своєї креативності.

Найголовніше: працювати над собою постійно. Тоді все буде так, як забажаєте!

Top