Ви тут
Головна > Світ > Риби Чорного моря

Риби Чорного моря

Морський дракон
Морський дракон

На глибині менше ніж 150–200 метрів у Чорному морі проживають найгарніші риби, які ви тільки можете уявити. Чому саме на такій відстані від суцільної смуги повітря? Нижче шар сірководню, до якого ніяка риба і підпливати бажання не має.

У Чорному морі проживає сто вісімдесят шість видів риб.

Найпоширеніша риба в Чорному морі – ставрида.

А от акул у Чорному морі боятись не варто. Єдиний представник акул – катран, яка досягає сто п`ятидесяти сантиметрів і ваги – до чотирнадцяти кілограм.

Найбільша риба Чорного моря – білуга. Росте вона повільно, а от найбільша задокументована вага цієї риби аж 1,5 тони і завдовжки вона була 9 метрів.

Навіть біса можна побачити у Чорному морі. Морського біса – рибу без луски, з плоским тілом і грудними плавниками, вона темна зверху і біла знизу.

Морський кіт небезпечніший за біса. На його хвості знаходяться дві зазубрені шпильки, котрі виділяють отруту. Маючи масу до десяти кілограмів і довготу до двох метрів, він залишається гідним супротивником і людині.

Бички – поширена риба. Тільки у Чорному морі їх 24 види, кожен з яких має свою власну назву.

Морський кіт
Морський кіт

Найнебезпечнішою рибою Чорного моря можна вважати морського дракона. У на диво гарної риби є короткий плавник, на якому розташовані дуже отруйні залози. Отримавши колючою шпилькою, треба швидко звернутися за медичною допомогою. Після отриманої отрути людина відчуває сильні болі протягом двох–трьох тижнів.

Але жахлива екологія та постійне використання заборонених способів ловлі риби призвело до різкого зменшення кількості цих підводних мешканців. Відбилося таке поводження і на флорі: на початку шістдесятих років філофорне поле імені Зернова мало площу 11 000 квадратних метрів. А вже на початку дев`яностих − 500 квадратних метрів!

Процвітає у Чорному морі і браконьєрство. Цілі покоління виловлюють скатів та катранів, що занесені до Червоної книги. Уявіть тільки: скільки збитків має наша країна і головне − природа від «праці» браконьєрів.

Зараз в Чорне море штучно заселяють далекосхідного лосося (горбуша), балтійську тріску, японську Айю, два види американських риб − сталевоголового лосося і смугастого окуня. Новосели чудово пристосовуються.

Підготувала Шевченко Олена

Top