Ви тут
Головна > Світ > Що подивитись у Львівській області

Що подивитись у Львівській області

morshynЛьвівська область, як і ціла Західна Україна, вважається скарбницею історичних пам’яток України. Багатьох туристів щороку приваблюють визначні місця, на які варто подивитись у Львівській області.

Можна знайти багато цікавого у Бродах. Найперше – історико-краєзнавчий музей, що є одним із найкращих на Львівщині. Також земляний вал ХVII століття, що оточував місто-фортецю, каземати 1630-1635 років на Шкільній вулиці, церква Пресвятої Богородиці, збудована 1600 року.

Наступний – Дрогобич. Тут обов’язково треба побачити Вознесенський костел, монастир Кармелітів, церкву Чесного Хреста (початок ХVI століття), церкву Юрія (початок ХV – кінець XVI століття) і багато інших пам’яток, пов’язаних з оборонним будівництвом.

Недалеко від Дрогобича знаходиться село Нагуєвичі. Зараз воно відомі тим, що є батьківщиною величного Каменяра. Ви зможете пройтися «Стежкою Івана Франка», де у ряд вирізьблені персонажі з творів генія. Також буде можливість завітати до садиби та музею Франка.

Також на території Львівської області є ряд курортів. Наприклад, Моршин – бальнеотерапевтичний курорт. Всіма знана торгова марка «Моршинська» є доказом того, що в Моршині багато джерел мінеральних вод. Немирів має джерела сірководневих вод і також є відомим курортом. Трускавець  – про цей курорт знають не тільки по всій Україні, а й за її межами.

svirgЯкщо ж вас більше цікавлять історичні пам’ятки, обов’язково слід відвідати замки Львівської області. «Золота підкова» Львівщини – маршрут, за яким ви побуваєте у Олеському, Золочівському, Підгорецькому, Свірзькому замках. Коротко про них.

  1. Про Олеський замок вперше згадується у 1327 році. В залах замку виставляються твори середньовічного мистецтва. Знаходиться в селі Олесько.
  2. Золочівський замок заснований у 1634-1636 роках. Його унікальність – Китайський палац, що є одним із трьох найдавніших в Європі. У музеї східних культур є рідкісні експонати. Знаходиться в місті Золочів.
  3. Підгорецький замок побудований у 1635-1640 роках. Одним із найкрасивіших місць є Підгорецький парк, що збудований на так званий італійський лад, чи не єдиний у країні. Розміщений в селі Підгірці.
  4. Заснування Свірзького замку датується першою половиною ХIV століття. Інтер’єр замку зберігся, тому будівля відкрита для туристів. На території замкового парку знаходиться костел, збудований в ХV столітті. Його сучасна будівля, якою замінили дерев’яну, датується 1541 роком. Також на екскурсії ви зможете почути легенду цього замку.

Звичайно, це далеко не всі пам’ятки, на які варто звернути свій погляд у Львівській області. Жовква, Кам’янка-Бузька, історико-краєзнавчі музеї, церкви, театри, замки. Перераховувати можна ще довго. Львівщина відома не тільки, як «найпатріотичніша» разом із іншими західними областями частина України, а тим що з давніх-давен тут берегли та шанували свою історію й культуру.

Гарного відпочинку!

Підготувала Аліна Онищук

Top