Ви тут
Головна > Світ > Що подивитися у Любліні

Що подивитися у Любліні

lublinПольське місто Люблін, що розляглось в долині ріки Бистриця,  частенько називають «Козячим градом», однак двозначностей і натяків годі й шукати, оскільки свою другу назву Люблін отримав через зображеного на його гербі білого козла, що збирається поласувати виноградною лозою.

Люблін – одне із найстарших польських поселень. Його історія веде лік з  VI століття, однак перша документована згадка промайнула лише у 1198 році. Зараз місто є центром Люблінського Воєводства, важливим промисловим, культурним і науковим осередком Польщі, подивитись на принади якого з’їжджаються сотні тисяч туристів з Європи і світу.

Деякі з туристів приїжджають віддати данину пам’яті, відвідавши  меморіальний  комплекс, зведений на околиці Любліна, на місці, де у 40-их роках минулого століття  діяв фашистський табір смерті Майданек. Решта пам’яток архітектури більш мирного і високохудожнього характеру.

Між Краківською брамою і замком знаходиться історична частина міста. Звично для східноєвропейських містечок її кличуть Ринковою площею. Чільне місце у цьому периметрі займає Стара Ратуша, зведена ще у XV столітті. Стара дерев’яна споруда горіла у 1389 році, відтоді її зовнішній вигляд неодноразово змінювався відповідно до віянь епохи. У стінах Ратуші у давнину розміщувався Коронний трибунал – найвища апеляційна інстанція, що обмежила королівську юрисдикцію.

Про культуру і архітектурні традиції XIV століття тутешнім і гостям міста нагадує Люблінський замок. Він знаходиться на височині. Той вигляд, який фортифікаційна споруда має у наші дні, замок отримав у XIV столітті, перетворившись із ренесансного замку у споруду в  неоготичному стилі. Хіба що мури круглої вежі і каплиці Святої Трійці – унікальної католицької церкви з візантійською розписом – є свідками подій  півтисячолітньої давності.

До 1954 року у стінах Люблінського замку сиділи в’язні, а зараз тут знаходиться Люблінський музей. У залах Люблінського замку у 1569 році була ратифікована Люблінська Унія, яка поєднала Польське Королівство і Литовське Князівство. Підніжжя замку доповнює Замкова площа.

Іще одна принада Любліна, Міські ворота, у  XIV столітті  слугували частиною міської оборонної стіни.  За часів короля Станіслава Августа Понятовського їх реконструювали, а на місці стін з’явилися будинки. Краківські ворота теж несли оборонну функцію, та саме через них шляхта в’їжджала у Люблін. Найстарішу нижню готичну частину трьохярусної споруди звели  в XIV столітті, через сто років до неї додалась двоповерхова ренесансна надбудова, а у XVI столітті Краківські ворота увінчав  восьмигранний бароковий купол.

Обов’язковим пунктом туристичної програми є відвідини Домініканського монастиря, що веде свій вік аж від XIV століття. Щоправда, опісля пожежі у  1575 році через реставрацію його вигляд змінився і набув ознак ренесансу.

Не залишився польський Люблін і без втілення свого символу в камені. Бронзовий фонтан у Краківському передмісті зроблений у формі козла – такого ж, як і той, що ласує виноградною лозою на гербі і прапорі Любліна

Підготувала Олеся Товт

Top