Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити у випадку отруєння грибами

Що робити у випадку отруєння грибами

Бліда поганка

Восени найпопулярнішим заняттям стає, напевно, збирання грибів. В кого село близько до лісу, а хто спеціально виїжджає за місто, аби заповнити свої кошики маленькими та смачними грибочками. Але важливо знати та «впізнавати» ті гриби, які можна споживати, тому що багато «шапочок на ніжках» є отруйними. Сьогодні ви дізнаєтеся, що слід робити у випадку отруєння грибами.

Найнебезпечнішим грибом є бліда поганка. Частіше її плутають із сироїжками чи шампіньйонами. Отруєння цим грибом є «найстрашнішим», тому що вони нерідко закінчуються трагічно. Також, відправляючись в ліс, потрібно пам’ятати, що деякі їстівні гриби мають своїх отруйних «двійників». Наприклад, у опеньків – сірчано-жовті та цегляно-червоні.

Найперше – дослухатися до свого організму. Звичайно, ви можете уникнути отруєння грибами, купивши їх у магазині. Це – найкращий спосіб. Але, купуючи їх на вулиці в бабусь чи збираючи самотужки, потрібно бути готовим до того, що помилково можна натрапити на отруйний гриб. Тим паче, що гриб може бути сам по собі не отруйним, але ввібрати в себе якісь токсичні чи отруйні речовини, які, наприклад, розлило поблизу якесь підприємство.

Ознаки отруєння грибами з’являються не відразу, а через 12-16 год. Перша ознака отруєння грибами − слабкість. Опісля − нудота, біль в животі, пронос.

Перша допомога:

  1. Промити шлунок: дати випити постраждалому багато води або молока та викликати блювоту (метод «двох пальців» знайомий всім);
  2. Покласти хворого горизонтально та покласти до рук та ніг теплі грілки або пляшки з теплою водою.
  3. Давати тепле пиття. В разі погіршення самопочуття – міцний чай.

Пам’ятайте, відчувши перші симптоми отруєння, негайно викличте швидку допомогу, адже від своєчасної та правильної допомоги залежить збереження життя! Також повідомте диспетчеру, які саме гриби вживали, щоб бригада швидкої взяла потрібні антитоксини.

Звичайно ж, можна вживати куплені в магазині гриби та не думати про всілякі отруєння. Вирішувати вам, що краще: придбати напевно ж таки безпечні гриби і не мати ніяких «відносин» із отруєнням чи поїхати в ліс, збирати «шапочки» і, чудово відпочивши, отримати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Підготувала Аліна Онищук

Top