Ви тут
Головна > Світ > Що робити у випадку стрімкого набору ваги?

Що робити у випадку стрімкого набору ваги?

sportyvna-figuraЯкщо несила спостерігати за нестримним рухом стрілки на вазі у бік збільшення, а думка про зайві кілограми стає нав´язливою, час розібратись із причинами стрімкого набору ваги і усунути негативні передумови. Однією із причин надлишку у кілограмах може бути нераціональне, незбалансоване і нездорове харчування.  Втім, самостійно ставити собі діагноз не рекомендовано.

Краще ще на початковому етапі боротьби зі стрімким набором ваги  звернутись до терапевта, дієтолога та ендокринолога по фахові консультації. Надлишок у кілограмах і об´ємах можуть бути причиною порушення обміну речовин і потребувати фізіотерапевтичного і медикаментозного підходу. Буває, що стрімкий набір ваги припиняється, як тільки-но вдасться покращити обмін речовин.

Найвдаліше, якщо основою раціону харчування стане білок, оскільки цей елемент здатен пришвидшити метаболізм і підтримати м´язовий каркас тіла. Пожвавлять процес  травлення і овочі та фрукти у достатній кількості. Найоптимальнішою комбінацією присутності дарів природи в раціоні харчування людини є п´ять порцій на день. Уповільнити стрімкий процес набирання ваги можуть і вітаміни та антиоксиданти, особливо, у зимовий період.

Подолати проблему надмірної ваги і пришвидшити метаболізм від перших годин пробудження допоможе склянка теплої води із 1 ч.л. меду, надалі ж протягом дня необхідно контролювати об´єм випитої рідини, щоб її не бракувало (від 6-8 склянок до 2-х літрів), оскільки вода, позбавляючи тіло шлаків, прискорює метаболізм організму в цілому.

А от уповільнити обмін речовин що, у підсумку, негативно відіб´ється на вазі, здатні шкідливі фактори − куріння, надмірна кількість кави-чаю (бо містять дубильні речовини і затримують рідину в тілі) і звичка їсти на ніч.nadmirna-vaga

Детоксикації організму сприятиме і фізична активність, що важливо як для спалювання жирів, так і оптимізації  метаболізму в цілому. Цікаво, що навіть по завершенню комплексу фізичних вправ обмін речовин діятиме за «пришвидшеною» схемою.

Власне, ранкова гімнастика найкраще мобілізовуватиме процеси метаболізму, опісля чого естафету раціоналізації обміну речовин переймає обов’язковий сніданок. Ранкові страви мають складатися із білка, поживних елементів, вітамінів та рідини, але без простих вуглеводів та цукру. Приблизне меню, до якого, заради уникнення стрімкого набору ваги і прискорення метаболізму, слід приступати по 45 хвилин після пробудження − вівсяна каша, фреш із фруктів і хліб із борошна грубого помолу.

Ще один варіант − варене яйце, салат, вітамінний коктейль. Аби не зіткнутись із проблемою швидкого набору ваги, зважати треба не тільки на збалансованість раціону харчування, а й на режим дня, адже однією із причин зайвих кілограмів, що буквально “налипають” на вас, є нестача сну, а перевтома провокує уповільнення метаболізму.

Людина, що постійно не висипається, компенсує брак енергії їжею, що не може не позначитись на фігурі. Звичка заїдати негаразди у роботі і особистому житті чимось солоденьким також є ворогом нормального обміну речовин, то ж причини стрімкого набору ваги можуть лежати і у психологічній площині.

Головне − вчасно виявити і побороти «шкідника», який уповільнює метаболізм,  миттєво осідає на талії у вигляді зайвих сантиметрів і не поспішає покидати тіло. Меню, позбавлене зайвих калорій у поєднанні із дозованими фізичними навантаженнями дозволять швидко оптимізувати обмін речовин і покращити статуру, а позитивне світосприйняття додасть внутрішнього сяйва.

Top