Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити, якщо болять очі?

Що робити, якщо болять очі?

bil-v-ochahНа біль в очах якусь сотню років тому мало хто жалівся і порозуміло чому: телебачення й комп’ютерів не існувало, а єдина розвага, для якої потрібно було напружувати зір, читання, вважалось розкошем, що доступно тільки аристократичній знаті.

Про алергени тоді не надто чули, то ж очі через цвітіння рослин навесні чи то пак хутро тварин не сльозилися. Якщо такі випадки й траплялися років двісті тому, то це радше фіксувалось як поодиноке явище. Зрозуміло, що й про інфекційні недуги, що здатні викликати почервоніння й біль в очах у звичному для нас значенні тогочасні ескулапи не говорили.

Інша справа сьогодні, у буремне XXI століття, яке вже охрестили століттям алергії, око, як надскладний людський орган, найперше реагує на найдрібніші зміни в організмі і сигналізує болем. Запальний процес, при якому спостерігається почервоніння ока і виділення з нього − привід негайно звернутись по допомогу до офтальмолога, адже кон’юктивіт здатен перейти і на інше, поки що здорове око, а також вразити оточуючих, позаяк передається через доторки до слизової оболонки.

Дискомфорт і больові відчуття в очах можуть турбувати людину, якщо причиною недугу є глаукома − небезпечне захворювання, що часто супроводжується головним болем, нудотою. Певна річ, потрапляння в очне яблуко інородного тіла також не додасть приємних відчуттів. Якщо позбутися його самостійно не вдається − мерщій до окуліста.ochi

Будучи дзеркалом душі й цілого організму, очі тонко реагують на зрушення у біоритмах і на недосипання, задуху в приміщенні, зміну клімату. Біль в очах виникає, якщо недотримано режим роботи з комп’ютером (раз на годину − 5 хвилин перерви), монітор не має спеціального захисту, а окуляри неправильно підібрані.

Якщо причина болю в очах тільки у цьому, режим роботи з комп’ютером слід підкоригувати, а очі потішити спеціальними краплями, які не дадуть пересихати слизовій оболонці. Позбутися больових відчуттів можна, вдаючись до регулярної гімнастики для очей, яка розвиває й укріплює м’язи очного яблука.

Покращити самопочуття і ясність зору здатні спеціальний комплекс вітамінів, збільшення в раціоні вмісту яблук, моркви та чорниці. Ще один прояв турботи, за який очі «відповідатимуть» проявами вдячності у вигляді відсутності болю та почервоніння − масаж повік і вміло підібрана косметика.

Підготувала Олеся Товт

Top