Ви тут
Головна > Світ > Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи

Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи

skolijarМабуть, у кожного в житті бували такі моменти, коли не хотілося йти до школи. Тож, колив черговий раз будете відправляти свою дитину в школу зі сльозами на очах, то згадайте себе в такому віці, згадайте, що ви відчували в такі моменти. Але що ж робити батькам, якщо дитина не хоче йти до школи?

Погодьтеся, пропускання занять − не найкращий спосіб вирішення даної проблеми. Краще, якщо ви разом з дитиною спокійно поговорите про її емоції та відчуття, настрій та бажання. Хто ж як не батьки повинні знати все це!

Чому діти на бажають йти до школи?

Тепер щодо причин небажання відвідувати школу. Їх безліч, і дуже часто вони індивідуальні. Тож, бесіди не уникнути. Запитайте, чи не важко вашій дитині навчатись, чи ладить вона з однокласниками та вчителями. Коли дитина говорить про це з опущеними очима та складеними руками, то це ознака присутності певних складнощів у школі. Під час розмови ні в якому разі не тисніть на дитину, не кричіть та не підвищуйте голос. Адже вона може злякатись і закритись і собі. Тоді вам і кліщам не вдасться витягнути причину небажання йти до школи.

Не забувайте допомогти із завданнями

Якщо причина, чому дитина не бажає йти до школи, з’ясована, то подумайте, як краще вирішити цю проблему. Якщо дитина не встигає з програмою, допомагайте ввечері з домашнім завданням. Не тільки ваші знання допоможуть, а й емоційний контакт допоможе налагодити ситуацію. Звісно, в деяких випадках не можна обійтись без репетитора.

Завітайте до школи, щоб з’ясувати причину

Якщо існують проблеми з однокласниками чи вчителями, не лінуйтесь, завітайте до школи, поговоріть із класним керівником. Вона повинна розказати про ситуацію, яка склалась у вашої дитини, звісно якщо така є. Якщо проблеми з однолітками, то з’ясувати причину дуже складно, адже хто його знає, що думають діти про дітей а такому віці. Розв’язати цю проблему допоможе психолог та сама дитина.schola

Трохи розвантажте школяра

Після відвідувань школи розкладіть все по полицям та складіть план дій. Спочатку можна дещо послабити режим дитини. Дозволити пропускати заняття 2-3 дні на місяць. Ці пропущені години погоди не зроблять, оцінки не зіпсують. Найкраще буде, якщо це будуть заздалегідь встановлені дні, щоб дитина знала, коли саме зможе відпочити.

Якщо дитина не хоче йти до школи через складнощі з вивченням матеріалу, не навантажуйте дитину додатково. Якщо ж їй не дається якийсь предмет, навіть ваша допомога не допомагає, то дозвольте школяру трішки “підзабити” на нього. Адже одиниці справляються з усіма предметам однаково. Частіше діти мають один склад розуму: технічний чи гуманітарний. І предмети з протилежної групи даються значно складніше.

Найголовніше − прислухайтесь до своєї дитини, слідкуйте за поведінкою та віднесіться з розумінням, адже самі такими ж були.

Top