Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити, якщо людина втратила свідомість?

Що робити, якщо людина втратила свідомість?

vtrata-svidomostiХоч раз у житті, але трапляються випадки втрати свідомості людиною: або це ви втратили чи ви повинні були надати першу допомогу. Тож, кожному з нас необхідно знати трішки більше про втрату свідомості, її симптоми та першу допомогу.

Ознаки переднепритомного  стану

Перш за все, потрібно запам’ятати ознаки переднепритомного стану, який відповідно передує втраті свідомості. Якщо допомогти людині вже на цьому етапі, то непритомності можна уникнути. Тож, якщо людина різко зблідла, її нудить і піт виділяється у великій кількості, шум у вухах та темні цяточки в очах, та ще й поганий присмак в ротовій порожнині, то вона перебуває в переднепритомному стані.

Чому виникає переднепритомний стан, і як допомогти потерпілому? Даний стан виникає у людей з поганим вестибулярним апаратом, коли вони різко встали з ліжка, коли довго та сильно кашляли, з низьким артеріальним тиском. Щоб допомогти людині, потрібно покласти людину на ліжко заспокоїти.

Види непритомності

Не завжди після переднепритомного стану настає втрата свідомості. І непритомність буває різних видів. Так, наприклад, при простій втраті свідомості людина повільно опускається, падає додолу, а її тиск різко падає. Як правило, даний стан триває лише 10 секунд, і людина сама виходить із нього. Але бувають випадки, коли допомога необхідна і при простій непритомності. Також буває конвульсивна непритомність, при якій додаються ще й посмикуючі рухи м’язами.Businessman laying down on white background

Що робити при втраті свідомості

Тож, що робити, якщо людина втратила свідомість. Перш за все − заспокойтесь і не хвилюйтесь, а вже потім дійте. Адже саме чітко організовані дії зможуть допомогти, а якщо ви будете просто панікувати і кричати, то нічим цим не зарадиш.

Коли ваші емоції в нормі, викличте швидку допомогу, покладіть людину на спину і розстібніть комірець сорочки, цим ви звільните горло та дихальні шляхи. Але покласти людину теж потрібно вміти, голову опустити і ноги підняти. Це можна зробити за допомогою одягу закрученого у валики чи подушки.

Різний рівень тіла допоможе посилити відтік крові до голови, і це пришвидшить вихід людини з непритомності. Звісно, найкращий спосіб допомогти людині в даній ситуації − нашатирний спирт. Але якщо його немає, то потрібно почекати приїзду швидкої.

Існує ще декілька інших способів, як діяти при втраті свідомості людиною. Взявши мізинець непритомної людини, потрібно сильно і різко масажувати його вгору і вниз, вправо і вліво. Потім приступити до великих пальців кожної руки. Важливий аспект − масажувати потрібно весь палець, від нігтьової пластини до основи пальця. Другий спосіб − попрацювати з вухами. А саме, терти долонями сильно, аж до почервоніння вуха потерпілого, ще й стискаючи мочки.

Тож, не будьте байдужими, дійте злагоджено, адже саме від вас може залежати людське життя.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top