Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити, якщо на глибині звело ногу?

Що робити, якщо на глибині звело ногу?

mid1317Сьогодні ми з’ясуємо, як поводитися, якщо під час купання у водоймі у вас звело ногу на глибині. Переважна більшість плавають на середній глибині, а ті, хто впевнені,  що добре плавають, зазвичай віддають перевагу глибині. Адже менша кількість людей навколо дозволяє більшу волю діям. Саме подалі від берегової лінії плавцям не потрібно постійно думати про те, аби нікого не зачепити. Можна спокійно відпрацьовувати різні види плавання, пірнання, тощо.

Та, на жаль, судоми не зважають на вашу майстерність, і вдаряють у найнезручніший момент − на глибині. І якщо ви не знаєте, як діяти, починається паніка. А вона, як всім відомо, у екстрених ситуаціях може призвести до найгірших наслідків. Ми розповімо як слід діяти, аби не зашкодити собі, коли у вас звело ногу.

По-перше, потрібно заспокоїтись і перевернутись на спину. Відомо, що відпочивати на глибині краще, лежачи на спині. І таким чином буде легше допливти до берега.

По-друге, якщо судома звела литковий м’яз, вколіть його англійською булавкою. В разі відсутності булавки, сильно зігнувши кінцівку, потрібно потягнути за великий палець на нозі. Таким чином ви трішки, так би мовити, розтягнете м’яз і послабите судому. Але після цього обов’язково пливіть до берега! Якщо судома звела м’язи стегна, то потрібно, зігнувши в коліні, обхопити ногу в зоні щиколотки і потягнути, доклавши сили, в напрямку спини. І також пливіть до суші.

І насамкінець, коли ви вже на березі, потрібно вколоти англійською булавкою чи голкою місце, де звело судомою. Якщо поруч немає тонких і гострих предметів, то вщипніть сильно ногу декілька разів.sydoma

На черзі декілька порад, яких варто дотримуватись перед плаванням, аби запобігти судомам:

1. Завжди беріть з собою англійську булавку. Вона невеличка, тож не завадить плаванню, але врятує при судомах ноги.

2. Перед водними процедурами трішки відпочиньте. Не йдіть у воду зопалу.

3. Зробіть невелику розминку (зарядку) та розітріть тіло водою. Невелике закалювання перед купанням не буде зайвим.

4. Плавати краще з кимось. В разі чого, друг припливе на допомогу.

5. Не плавайте в надто холодній воді. В такому випадку ви не лише можете здобути переохолодження, а й найвірогідніше судоми ніг. Вода повинна бути температурою не менше 17-20°C.

Дотримання простих правил щодо купання − допоможуть уникнути фатальних наслідків. Вдалого плавання!

Підготувала Анастасія Мілещенко

Top