Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити, якщо на природі вкусив кліщ?

Що робити, якщо на природі вкусив кліщ?

klechНа різноманітні фізичні чи моральні ушкодження кожна людина реагує по-різному. Зокрема і укус кліща може сприйматися по-різному, це залежить від організму людини і інформованості.

Більшість людей не розуміють загрози від укусу кліща та самостійно витягують його зі шкіри, при цьому довіряючи народним методам та традиціям. Не варто вдаватися до народних методів видалення паразита. Будь-які креми, мазі, олії, спирти і лаки для нігтів лише підвищать ризик інфікування.

Лікарі рекомендують звертатись до медичної допомоги, адже спеціалісти краще вправляються з такою роботою. Фахівці з цієї справи вміло та швидко видаляють кліща з організму людини та роблять аналізи, що до інфікування. Але що робити, якщо вас на природі вкусив кліщ, а швидкого доступу до медпункту немає?

Якщо ж немає можливості звернутись до лікаря, то потрібно діяти оперативно, без паніки і зайвих рухів. Потрібно пам’ятати, що чим більший кліщ, тим тяжче його витягнути, а чим довше він знаходиться у тілі, тим більше інфекції потрапить у організм.

Для видалення кліщів з організму людини використовують спеціальні інструменти. Одним із найзручніших є зігнутий двозубчатий гачок. Цей інструмент розміщують так, щоб кліщ потрапив між двома зубцями, після чого його починають викручувати. Якщо ситуація склалась так, що під рукою немає подібних приладів, то можна скористатись звичайним пінцетом. Рекомендують розмістити пінцет поближче до голівки кліща та крутити його у протилежному напрямку годинникової стрілки, обережно висмикуючи кліща з шкіри.klich

Також для видалення кліща зі шкіри можна використати марлю або бинт. Розмістивши кліща поміж нитками, потрібно обережно витягнути його. Якщо сталось так, що голівка кліща залишилась у тілі, не потрібно панікувати − її можна витягнути з допомогою голки або пінцета, заздалегідь продизинфікувавши їх спиртом або обпалити вогнем.

Ділянку шкіри, де був кліщ, потрібно намастити йодом або спиртом, а кліща віднести у лабораторію на аналізи. Відразу здавати кров на аналіз безглуздо, адже інфікування можна побачити не раніше ніж за 10 днів.

Однак, якщо ви відчуваєте лихоманку, сильний головний біль, температура тіла підскочила до 38-39 градусів, вас нудить, то потрібно приймати серйозні міри та звертатись до спеціалістів, адже при таких симптомах супроводжуються укуси енцефалітного кліща.

Також при укусі цього кліща можуть спостерігатися м’язові болі в шийній і плечовій зоні. А також в області грудей, попереку, ногах і руках. Можливе почервоніння обличчя та інших ділянок тіла.

Підготувала Яніна Запотічна

Top