Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити, якщо пропав голос

Що робити, якщо пропав голос

golosДуже неприємно, коли пропадає голос. Особливо, якщо це трапляється раптово. Тому, звичайно ж, потрібно знати, що робити, коли така біда вже трапилася.

Перед тим, як братися за лікування, потрібно дізнатися причину того, чому ж ваш голос пропав.

Голос може зникнути, коли ви просто довго та голосно говорили. З таким часто стикаються вчителі. Також це трапляється у людей, які постійно навантажують свої голосові зв’язки, − читці та співаки, актори в театрі. Або ж у тих, хто працює в шумному середовищі ( продавці на ринку, робітники на виробництві біля центрифуг та великих пральних машин).

[do action=”gear”]Якщо ваш голос пропав через перевтому, то дозвольте своїм голосовим зв’язкам відпочити деякий час, і ви зможете знову говорити.[/do]

Причиною втрати голосу можуть стати гіпотеріоз, захворювання ендокринної системи. Люди, що страждають на гіпотеріоз, часто зранку навіть говорити не можуть або ж тихим та глухим голосом. Але близько до 10 години все знову стає на свої місця. Також причиною того, що ви не можете говорити, можуть стати вродженні дефекти, травми голосових зв’язок або гормональні збої. В останньому випадку потрібно звернутися до лікаря, який зробить відповідні аналізи, дізнається причину, випише рецепт на потрібні ліки. Самолікування у такому випадку заборонене.

Якщо ж, і це найімовірніше, голос пропав через застуду, то в такому випадку наше горло та голосові зв’язки потребують багато наших зусиль та засобів. До речі, це називають ларингітом. Ось декілька народних методів, які застосовують при втраті голосу.MU 42

Найперше, що приходить на думку, − це потрібно подихати над картоплею. Це найпоширеніший та один із найефективніших способів, як повернути собі голос. Все просто: варимо картоплю, беремо рушник, знімаємо із вогню уже готову картоплю, накриваємося рушником та дихаємо над нею. Потім утепліть горло та груди. Не виходьте на вулицю протягом декількох годин. Цей спосіб врятував не одні голосові зв’язки.

Наступний спосіб – інгаляції. Можна використовувати відвар із ромашки, евкаліпта та липи. Таку інгаляцію потрібно робити протягом 15 – 20 хвилин. Можна просто в гарячу воду додати краплю ефірної олії кедра, евкаліпта, базиліка чи лаванди та дихати над посудиною.

Ефективний спосіб – полоскати горло сумішшю із теплого яблучного соку, чайної ложки меду та сирого жовтка.

Також не забувайте про найпростіші засоби: не вживати холодних напоїв, страв, краще перейти на теплі бульйони та рідкі супчики; не напружуйте м’язи, говоріть менше або взагалі можна деякий час не говорити; пийте більше теплих напоїв. Можна також робити собі відвари із трав, чай із липи, м’яти або тепле молоко із ложкою меду.

Проте не забувайте, що все-таки потрібно звернутися до лікаря за порадами, навіть якщо ви точно знаєте причину втрати голосу.

Top