Ви тут
Головна > Світ > Що робити, якщо розбився ртутний термометр

Що робити, якщо розбився ртутний термометр

rtytОсінь та зима ─ традиційна пора зростання кількості застудних захворювань, тому у цей час багато з ким може трапитися подібна халепа. То що ж робити, якщо ви розбили ртутний термометр удома?

В організм ртуть може потрапити через дихальні шляхи та травну систему. Тож потрібно відразу обмежити доступ до нього. При потраплянні до організму небезпечної речовини через травну систему, необхідно швидко викликати блювоту та звернутися до швидкої допомоги. Якщо ж до вашого організму непомітно підкралася ця небезпека, ви будете відчувати нудоту, слабкість, дратівливість і без допомоги лікаря ртуть згубно вплине на вашу нервову систему. Отже, перші дії, якщо розбився трутний термометр.

1) Приміщення, у якому відбулося розбиття, потрібно провітрити, але не створюючи протягу. Краще зробити так: відчинити вікна кімнати, щільно зачинити двері до інших кімнат та вийти до них, з іншої сторони щілини дверей «заліпити» папером, який потім також здати разом з ртуттю та вивести людей.

2)Потрібно зібрати речовину з підлоги. Краще використовувати ватний тампон чи гумову грушу. Краплі прибирати шприцом, гумовою грушею, підійде і липка стрічка. По – перше, необхідно обмежити доступ отруєного повітря до дихальних шляхів. По – друге, одягти гумові рукавички, ваша шкіра не повинна мати прямого доступу до отрути. Також не можна наступати на підлогу яка забруднилася, ртуть рознесеться по усій підлозі.gradysnyk

3)Зібране необхідно помістити у прозорий поліетиленовий пакет разом з приборами які ви використовували, щоб зібрати ртуть, і віднести до спеціальної служби, яку можна викликати за телефоном 101. При цьому, ртуть та частинки розбитого термометра необхідно покласти у скляну банку залиту водою, щоб вона не випаровувалася.

4)Після здійсненої операції підлогу та й усю кімнату потрібно промити розчином марганцю, хлорного вапна чи таким мильним розчином: 30 грамів соди, 40 грамів тертого мила змішати з одним літром води. Такі операції потрібно повторювати ще чотири дні по два – три рази.

Зібрання ртуті в кульок слід проводити від периферії до центру кімнати. Пам`ятайте, не можна: користуватися пилососом – він буде роздувати отруєне повітря, віник також тільки погіршить ситуацію, речі у яких ви збирали ртуть не можна прати у назначеній для цього машині, отруйну речовину в будь-якому разі не можна залишати у приміщенні, викидати до каналізації, кидати до сміттєпровода. Такими діями ви можете отруїти дуже багато людей, а зібрати ртуть з каналізації чи сміттєпровода майже неможливо.

Також слід пам`ятати і про своє здоров`я: після «прибирання» прополоскати легким розчином марганцівки рот і горло, добре почистити зуби, вжити дві – три таблетки активованого вугілля, промити взуття мильно-содовим розчином.

Підготувала Шевченко Олена

Top