Ви тут
Головна > Світ > Що робити, якщо сняться нічні жахіття?

Що робити, якщо сняться нічні жахіття?

nichni-gahittyaБодай один раз у житті, але кожного може спіткати нічне жахіття, яке здатне затьмарити настрій на цілий день, а то й більше. Якщо жахливі сни перестають бути виключенням і набувають ознак постійності, час з´ясувати причину неспокійного сну і усунути її, адже боротися треба не з жахіттями, а з їх передумовами.

Поганий сон може віщувати розлади у психічних процесах, оскільки доведено, що найчастіше жахіття навідують людей із емоційною нестабільністю, перебуваючих у стані депресії, під час фізичних недугів. Свій негативний вплив привносить і буремність та нестабільність сучасного життя. У цьому випадку жахіття служать своєрідним сигналом про потенційну небезпеку.

Буває, що жахи вночі дошкуляють при перевтомі, негараздах на роботі і особистому житті, під час емоційного виснаження, тому доцільно буде підкорегувати режим дня, доповнивши розпорядок прогулянками на свіжому повітрі перед сном, заспокійливими ваннами з ромашкою, м´ятою, чебрецем.

Підвищення активності мозку, що опосередковано є причиною виникнення нічних жахіть, може викликати і гостра і жирна їжа у вечірню пору доби, а також алкоголь, тому логічніше було б позбавитись шкідливих звичок, аби позбутись нічних кошмарів.

Надмірні фізичні навантаження також можуть заважати спокійному сну і викликати появу кошмарів, тому заняття спортом і фізична праця мають бути дозованими і адекватними до резервів організму.nichnyi-zhah

Спровокувати регулярні нічні жахіття можуть деякі медикаменти, особливо препарати, що використовуються заради обезболення, тож при можливості доцільність прийому таких ліків варто переглянути. Іноді щоб позбутись нічних жахіть, достатньо змінити спальне місце на більш зручне у добре провітрюваному приміщенні.

Спокійна обстановка під час сну і у період вечірнього відпочинку також зменшить вірогідність появи нічних кошмарів, оскільки допоможе стабілізувати процеси збудження і гальмування нервової системи.

Вчені переконують, що стан психіки є вкрай не стійким у вагітних жінок, які схильні надто перейматися майбутніми пологами, самопочуттям малюка, а найбільше вразлива перед атаками зовнішнього світу дитяча психіка, найчастіше у віці 6-10 років.

Якщо малюк прокинувся через страхіття, не варто одразу вмикати світло, адже це може сполохати гірше, аніж сама темрява, а врятувати ситуацію допоможе світильник-нічник. Якщо жахіття у нічний час є регулярними, повторюються не менше 2-3 разів на тиждень, і впоратись з ними самотужки не вдається, краще звернутись по допомогу до психолога.

Top