Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити, якщо сусіди шумлять?

Що робити, якщо сусіди шумлять?

shymni-sysiduСусідів можна вважати найближчими родичами, якщо близькість вимірюється не ступенем рідства, а квадратними метрами. Щоправда, завжди жити в мирі і з ріднею за кров’ю виходить не завжди, а із сусідами й поготів, тим більше якщо мова йде про багатоквартирний будинок, у якому тонкі стіни. То що ж робити, якщо вам “пощастило” жити із шумними сусідами?

В якості подразнюючого чинника можуть виступати музичні уподобання сусіда, грюкіт від тривалого ремонту чи вранішня активність домашніх тварин. Звісно, можна терпляче чекати, сподіваючись, що сусіди, які доставляють незручності, колись виправляться самі, проте мовчазна лояльність до їх витівок може обернутися втратою сну, працездатності, гарного настрою і самопочуття.

Убезпечити себе від зазіхань на спокій і необґрунтованих звинувачень у свою сторону допоможе знання законів, зокрема, житлового кодексу, а також взаємне дотримання канонів добросусідства. Слід знати, що шуми в житлових приміщеннях регламентуються санітарними нормами. Так, з 23.00 і до 7.00 побутової шум не повинен перевищувати 30 децибел, а порушення муніципального закону про відповідальність за порушення тиші передбачає адміністративне покарання, тобто штраф.sysidu

Ремонт квартири, що передбачає суттєве перепланування, повинен виконуватися згідно з житловим кодексом, тож якщо він триває у неробочий час або технологічні роботи проводяться дуже гучно, є право і можливість оскаржити ці дії в органах місцевого самоврядування.

Одначе, перш ніж доповідати про порушення громадського спокою після 23.00 у правоохоронні органи, варто спробувати порозумітись із сусідами і пояснити, що шум від музики/перфоратора впливає на повноцінний відпочинок оточуючих. Добре, якщо до цієї розмови з шумними сусідами аргументів додадуть і решта сусідів.

Якщо ж бесіда вкупі із звуковою ізоляцією приміщення не допомагають, є резон звертатись по допомогу у врегулюванні ситуації до дільничного інспектора, який має по факту скласти протокол і вжити подальших заходів із втихомирення галасливих сусідів.

Словесні звинувачення можна підкріпити записом шуму на диктофон, а складена колективна скарга швидше знайде відгук у правоохоронних органів, аніж індивідуальне звернення. До слова, за порушення житлового кодексу відповідають як власник квартири, так і особи, які її орендують.

Підготувала Олеся Товт

 

Top