Ви тут
Головна > Світ > Що робити, якщо все взуття натирає?

Що робити, якщо все взуття натирає?

natyraje-vzyttiaПричиною доброго гумору, прекрасного зовнішнього вигляду і гарного самопочуття може бути один простий секрет − вдало підібрана пара взуття. Люди можуть страждати від мозолів і потертостей від взуття протягом всього року, якщо мають чутливу шкіру. Та навіть найщасливіші модники періодично «латають» ноги пластиром, поки нова пара взуття не всядеться по нозі. Але що ж робити, якщо натирає буквально все взуття?

Мінімізувати недоліки носіння нового шкіряного взуття найпростіше, якщо перед тим, як взути чобітки чи капці, вдягти мокру шкарпетку і у такому вигляді походити годину-дві вдома. Запобігти можливому натиранню нової пари можуть спеціальні спреї, якими обробляють туфлі чи чобітки безпосередньо перед носінням.

Не зайва хитрість: прогріти затісне чи затверде взуття гарячим повітрям (феном), одразу ж обробити спреєм для розтягування взуття і взути його допоки пара не охолоне, повторюючи дії кілька разів до отримання бажаного ефекту. Якщо просочити товсті шкарпетки спиртом і взувшись, дочекатись, поки шкарпетки повністю не висохнуть, поверхня взуття розтягнеться швидше, аніж при аналогічних діях із водою.

Для взуття із замші краще використовувати пиво. Щоправда, речовина може пошкодити колір взуття, на це слід зважати. Можна спробувати розтягнути шкіряну обновку за допомогою колодок − так можна уникнути необхідності розношування взуття у вологому й мокрому вигляді безпосереднього на ногах. Імпровізовані колодки для підготовки взуття із натуральної шкіри до постійного носіння без незручностей можна виготовити власноруч, за допомогою води і поліетилену. Для цього у два пакети треба залити воду, м’які ємності розподілити у взутті і занурити на ніч у морозилку.tryt-tyfli

Якщо однієї такої маніпуляції виявиться недостатньо, то процедуру можна повторити. Ще один дієвий спосіб розтягнення взуття задля позбавлення наслідків від натирання ніг полягає у виготовленні колодки із подрібнених вологих шматків газети.

Щоб тертя не дошкуляло у зоні п’ятки, варто легенько постукати по цій ділянці молотком, одначе цей спосіб більше підходять для взуття з грубої шкіри. Щоб задник взуття не натирав, можна його обробити свічкою або милом, щоб зменшити тертя між взуттям та ногою. Але цей спосіб допоможе уникнути появи мозолів тільки за умови кількаразового повторення на день.

Можна ще пом’якшити внутрішню поверхню взуття за допомогою касторового масла. Буває, що через особливості шкіри чи побудови стопи натирає не тільки нова пара, а ледь не усе взуття − із таким явищем борються ретельним підбором обновки у взуттєвому магазині, розм’якшуванням шкіри ніг жирним кремом і завчасними аплікаціями із пластиру на потенційно найвразливіших місцях.

Підготувала Олеся Товт

Top