Ви тут
Головна > Світ > Що робити, якщо ви на природі потрапили у грозу?

Що робити, якщо ви на природі потрапили у грозу?

grozaГроза − атмосферне явище, пов’язане з розвитком потужних купчасто-дощових хмар і супроводжується електричними розрядами між землею та хмарами, сильними опадами, іноді з градом із звуковим супроводом. Всі про неї чули, деякі її бояться, проте мало хто знає як правильно поводитись, коли вона поруч.

Для початку розкажемо про сумну статистику. Щороку лише в Україні помирає 15-20 людей після зустрічі з грозою. Можливо, вони не вважали її загрозою для життя, а можливо, просто не знали, як діяти.

За даними підрахунків, потенціальна потужність сильної грози 100 тисяч т. тринітротолуолу, а ступінь розігріву каналу блискавки вищий за температуру Сонця − 30 млн°C! Тож не дивно, що після зустрічі з грозою від людини залишається малесенька жменька попелу. Ми розповімо про катастрофічні помилки при спробі врятуватися та як правильно діяти, якщо ви на природі потрапили в грозу.

1. Вимкнути телефон та електропристрої. Загалом твердження вірне, але більшість людей після вимкнення тримають телефон при собі. Це помилка. Адже навіть у вимкненому стані гаджети мають електричне поле.

Порада: металеві предмети та телефон після вимкнення відкладіть  від себе на певну відстань (якнайдалі).

2. Ховатись під першим ліпшим деревом вищим за вас − це помилка. Хоча нас змалечку вчать до такої дії, але це величезна помилка! Гроза влучає в окремі об’єкти, тож якщо ви опинились під таким, хоч і вищим за вас деревом, наслідки можуть бути фатальні!

Порада: якщо ви на відкритій місцевості, не починайте бігти до укриття. Краще сядьте на поліетиленовий пакет, сухі гілки, каміння чи одяг (ізолюйте землю від себе), підігніть коліна і, обхопивши руками ноги, притисніть голову до колін. Якщо знайдете поблизу ямку сховайтеся в ній (згрупувавшись так само). У випадку близького місцезнаходження лісу чи лісопосадки − сховайтесь в найбільшому скупченні дерев. І на всяк випадок,також ізолюйте від себе землю.

3. Залишатись у воді. Це помилка, адже вода − хороший провідник електрики.

Порада: якщо ви у воді, негайно вийдіть та переодягніться у сухі речі. І бажано відійти від водойми подалі.

4. Сидіти у машині із ввімкненим двигуном. Звичайно, це помилка, адже машина зможе створити ще більше електричне поле, ніж телефон. Але не варто виходити     з автомобілю.

Порада: знаходячись у машині, з’їдьте з пагорба. Краще перебувати в  долині. Заглушіть мотор і вимкніть радіоприймач.

5. Швидко пересуватись пішки, на велосипеді, на мотоциклі. Ми вже згадували, що на відкритій місцевості не можна бігти до укриття. Зараз ми хочемо звернути увагу велосипедистів та мотоциклістів. Будь-яке пересування у грозу − небезпечне!

Порада: припинити пересування та зійти з транспортного засобу. Сховатись можете за вище зазначеними способами. При цьому залишайтеся на відстані від транспортного засобу.

Тепер ви знаєте як поводити себе під час грози. Не забувайте і про самоконтроль. Паніка гратиме не на вашу користь.

Підготувала Анастасія Мілещенко

Top