Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що таке біоритми?

Що таке біоритми?

1010515.largeУ наш час ми часто чуємо це слово. Але не кожен розуміє, що саме воно означає. Біологічні ритми – це періодичні зміни в організмі. Спеціальна наука, яка займається вивченням, цього явища називається біоритмологія.

У кожної людини біологічні ритми індивідуальні та відбувається в окремому порядку. Але вчені підрахували, що організм людини має три цикли біологічних ритмів: фізичний, інтелектуальний та емоційний. Кожен із них триває певний час. Наприклад, інтелектуальний – найдовше – 33 дні, емоційний – 28 днів та фізичний – 23 дні. Зрозуміло, що перший відповідає за інтелектуальну активність, наступний – за емоційну, останній – за фізичну.

Кожен із трьох тижнів можна розділити на дві половини: позитивну та негативну. Наприклад, інтелектуальний цикл поділяється на цікаву та нудотну половини, емоційний – гарний та поганий настрій, фізичний – активність, бадьорість та лінь, стомленість.

Перехід позитивної половини до негативної відбувається в так званий нульовий день. За дослідженнями вчених саме в цей день з людиною може статися щось погане та небезпечне для неї.

Логічно, що початком нашого біоритму є день нашого народження. Щоб вирахувати свій біологічний ритм, використовують спеціальні програми. Але це можна зробити й без їхньої допомоги : порахувати кількість днів від початку вашого народження до дня, коли ви рахуєте, та поділити на кількість днів у потрібному вам циклі. Залишок – це положення кожного циклу на початок місяця.Happiness bliss

Біологічні ритми допомагають організмові пристосовуватися до мінливості навколишнього середовища. А дослідження та досягнення біоритмології дали початок хронодіагностиці, хрономедицині, хронопрофілактиці, хронофармації, хронотерапії. Також поняття про біоритми покладено в основу східної медицини. Адже дослідження біологічних ритмів використовують для організації режиму відпочинку та трудової активності, підвищення рівня працездатності та фізичної активності.

Біологічний ритм – це складний процес, що складається із багатоступеневих біохімічних та біофізичних перетворень в організмі людини. Багато учених вважають, що відповідають за біологічні ритми рибонуклеїнова та дезоксирибонуклеїнова кислоти. Можливо, параметри наших біоритмів задаються, виконуються та контролюються певною генетичною програмою.

На зміни біологічних ритмів людини також впливають, або можна сказати, що допомагають їхній зміні, чинники навколишнього середовища такі як: чергування дня та ночі (чергування темряви та світла), зміна напруженості магнітного та електричного полів, коливання вологості повітря та температур, тиску (сезонні та добові) та інші. Також на наші біологічні ритми впливає режим роботи та фізичної активності, відпочинку, час неспання та сну, інтелектуальної діяльності.

Біологічні ритми дуже важливі в нашому житті й за ними потрібно слідкувати, щоб вони не порушувалися, адже тоді виникають проблеми зі здоров’ям, слабкість, безсоння. Також порушення одного із ритмів призводить до порушень інших. Це можна помітити, наприклад, коли змінити час сну та неспання. Для того, щоб пристосуватися до нового розпорядку організму потрібен певний час.

Top