Ви тут
Головна > Світ > Що таке гастрономічний туризм?

Що таке гастрономічний туризм?

gastronomichnyj-tyruzmКулінарний або ж гастрономічний туризм – особливий різновид відпочинку, який, в першу чергу, пов’язаний не з оглядом місцевих архітектурних пам’яток або музеїв, не з пошуком краєвидів для цікавих фотографій, а з різноманітними дегустаціями та знайомством з національними кулінарними традиціями.

З кожним роком кулінарні гастрономічні подорожі стають все більш популярними: туристи мандрують різними континентами та країнами, харчуються у найвідоміших ресторанах та маленьких кафе, куштують продукти місцевого виробництва та насолоджуються традиційними напоями.

Кожному туристу, який захопився кулінарними традиціями нової для нього місцевості, варто звернути увагу на особливості незнайомої кухні, щоб уникнути алергічних реакції та не набрати зайвої ваги. Абсолютно нове кулінарне середовище може бути стресом для непідготовленого організму, тож знайомити його з новими стравами потрібно доволі обережно.

Національна кухня кожної країни відома неповторними стравами, ексклюзивними напоями та особливими традиціями, тому недивно, що гастрономічний туризм набуває активного розвитку.kylinaria

Комерційни кулінарні подорожі (організовані тури) можна умовно поділити на 3 різновиди: навчальні гастромонічні тури, які складаються з майстер-класів, екскурсій на кухні відомих ресторанів та кулінарних фабрик, тури по тематичним закладам громадського харчування та дегустаційні винні тури, де ви матимете змогу відвідати виноробні комбінати та величезні виноградники. Також розрізняють екологічні або «зелені» тури, які проходять переважно у сільській місцевості, тематичні кондитерські або м’ясні подорожі.

Найбільш корисний вид гастромонічного туризму – це спеціалізовані навчальні поїздки. Зазвичай такі подорожі супровождуються присутністю майстерних кухарів, які не тільки розповідають цікаву інформацію про місцеву кухню, а й допомогають гурманам навчитись готувати. Гастрономічні фестивалі – це чудова можливість познайомитись з багатьма видами місцевої кухні, налагодити зв’язки з жителями певної країни. Кожен рік у різних країнах світу відбувається безліч кулінарних фестивалів: Октоберфест у Німеччині, свято молодого вина у Франції, Сан Фермин в Іспанії, фестиваль кави в Україні.

Гастрономічний туризм – особливий вид відпочинку, здатний задовільнити найприскіпливішого мандрівника. Це шанс побачити будь-яку країну чи місцевість зсередини, познайомитись з найдавнішими звичками та традиціями споживання їжі.

Підготувала Олександра Гамазіна

Top