Ви тут
Головна > Світ > Що таке холестерин

Що таке холестерин

Холестерин – це жироподібна речовина, що виробляється організмом для здійснення певних функцій. Він поділяється на «шкідливий» (холестерин низької щільності) та «корисний» (високої щільності).

У здоровому організмі за умов нормального надходження холестерину з їжею його велика частина успішно засвоюється, а надлишок – виводиться з організму.

Але коли людина вживає їжу тваринного походження у великих кількостях або через порушення обміну речовин, його шкідлива «фракція» відкладається на стінках судин і заважає нормальному кровопостачанню внутрішніх органів.

Холестерин у великих кількостях міститься в майонезі, маргарині, яйцях та інших подібних продуктах. Ця речовина була відкрита ще в далекому 1769 році, тоді холестерин вважали жиром, адже він має властивості жирів.

Та не багатьом відомо, що холестерин радше спирт, аніж жир. У XIX столітті Марселен Бертло довів, що холестерин належить до класу спиртів і пізніше він був навіть перейменований у холестерол, але у багатьох мовах ця назва не прижилася.

Top