Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що таке медитація

Що таке медитація

qigong-meditationВивільняти свідомість від негативних емоцій, регулюючи сигнали від Всесвіту і у Всесвіт, ревно оберігаючи крихку гармонію з світом можна навчитись, було б бажання і дисциплінованість, позаяк медитація, а про неї і йтиме мова далі, наче спортивні навички потребує регулярності і самовідданості.

Саме слово “медитація” походить з латині і означає “розмірковування”. Це вміння, часто невід’ємне від релігійних вірувань, дозволяє привести людську психіку у стан заглиблення, занурення у себе. Медитація набула особливого поширення на Близькому й Далекому Сході, в деяких країнах Азії, але практикували ї також і в Давніх Греції та Римі. Й тоді й зараз за допомогою специфічних вмінь люди шукали й шукають спокою та рівноваги.

Попри схожість цілей, медитації різняться одна від одної способом проведення. Так, є активні медитації, а є й пасивні, є такі, що спрямовані вглиб себе й назовні. Пасивно медитуюча людина − це радше спостерігач, а змінювати свідомістю і вольовими зусиллями образи під силу активному медитувальнику. Буває, що починаючи медитувати у пасивному руслі, людина поволі переходить до активної фази процесу − читання мантр, афірмацій, велінь, ритуального танцю тощо.

Активна медитація є доволі потужним процесом. Підраховано, що у миті змін у свідомості мозкові хвилі людини, так звані альфа-хвилі, коливаються від 7 до 14 Гц. Тим, хто хоче практикувати медитацію, слід почати з належної підготовки. Перш за все, належить впевнитись у тому, що бажання заглибитись у нетрі самосвідомості є справжнім, потому позбутись зайвих переживань через неприємності у минулому і потенційні негаразди у майбутньому.meditation

Місце для розкриття певних здібностей через так звані чакри (енергетичні канали) дуже важливе, адже це має бути спокійна зона без зайвих звуків від побутових й мобільних приладів, що можуть відволікати. Легка музика, свічі і аромалампа допоможуть налаштуватись на потрібну хвилю умиротворення, а зручний просторий одяг не заважатиме рухам й вільній течії думок. Щоб заняття медитацією не обернулись задарма витраченим часом, медитувати слід регулярно, в ідеалі щодня в один і той же час.

Фахівці радять уявно розділити свідомість на дві частини. Одна з них буде «мандрувати» в глибину думок, інша − довільно спостерігати за процесом і фіксувати точки. Слід додати, що саму суть медитації не можливо вкласти у покрокові інструкції, кожна із релігійних течій і духовних практик має свої канони, що часто теж чітко не визначені. Виток популярності медитативних практик припав на середину минулого століття, період розквіту хіпі.

Представники цієї субкультури уподобали засіб заглиблення у свідомість для досягнення гармонії із собою і довкіллям на теренах Заходу, а в нашій країні про медитацію заговорили крізь із приходом буремних 90-тих. На той момент «залізна завіса», що розділяла західні країни із СРСР впала, то ж люди, які почали спочатку на рівні побутової цікавості практикувати раніше нечувані й недозволені ритуали, поволі впевнились, що медитація може виступити і рятівним колом для свідомості у вирі подій XXI століття.

Підготувала Олеся Товт

Top