Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що таке нейробіка?

Що таке нейробіка?

neyrobika-mozg-trenirovkaНейробіка – це комплекс простих вправ, що сприяють покращенню пам’яті, роботи мозку та дають додаткову енергію. Нейробіка корисна для людей будь-якого віку. Дітям вона допоможе краще концентруватися та засвоювати нові знання. Для дорослих же це – ясність розуму та чудова пам’ять, які не будуть втрачатися з віком, тому що нейробіка допоможе тримати мозок «в тонусі».

Зазвичай для покращення пам’яті вирішують кросворди, логічні задачі та головоломки. А нейробіка заснована на простих, навіть , може здатися на перший погляд, дитячих вправах-іграх, які допомагають мозку працювати краще. Як же працює нейробіка?

[do action=”gear”]У 1998 році вчені довели, що у дорослої людини нервові клітини не відмирають. Дендрити з часом атрофуються, тому вони втрачають здатність проводити нервові імпульси[/do]

Насамперед потрібно знати, як же вона виникла. У 1998 році вчені довели, що у дорослої людини нервові клітини не відмирають. Дендрити з часом атрофуються, тому вони втрачають здатність проводити нервові імпульси. Це спричиняє зменшення розумових здібностей з віком. Тому потрібно постійно тренувати наш мозок, щоб цього не відбувалося.

Метою нейробіки є широке використання всіх п’яти чуттів людини, при цьому в незвичайних комбінаціях та на незвичайним способом. Тоді мозок починає виробляти нейротропін , який і призводить до росту нових нервових клітин.

У нових чи вже звичних ситуаціях намагайтеся використовувати якомога більше органів чуття. У дитячому віці ми сприймаємо світ відразу і нюхом, слухом, зором, дотиками. А от в дорослому житті ми можемо покладатися на щось одне або декілька відчуттів. Спробуйте одягатися із закритими очима, чистити зуби іншою рукою, можна скомбінувати декілька відчуттів у незвичні для вас комбінації. Наприклад, слухати класичну музику та вдихати специфічний аромат.neirobika

До роботи залучайте всі види уваги. Ми часто не помічаємо, як все, що робимо перетворюється на певний алгоритм чітко визначених дій, тобто ми робимо більшість справ «на автоматі». Це і не сприяє покращенню роботи мозку, тому що для цього потрібно щось нове, змушувати мозок працювати в іншому напрямку.

Спробуйте змінити у своєму житті звичні речі на нові. Це не означає, що потрібно кардинально змінювати своє життя. Не потрібно робити капітальний ремонт, змінювати весь гардероб чи стару стрижку. Можна почати із незначних речей. Наприклад, змініть свій маршрут на роботу чи навчання. Раніше ходили за покупками тільки в супермаркет, тепер купуйте на ринку.

Нейробіка заснована на тому, що постійно потрібно змінюватися самому та змінювати все навколо вас. Звичайно, це стосується маленьких змін у вашому житті. Також треба пам’ятати про те, що все повинне бути в міру. Не можна робити все й відразу – потрібно поступово. Наприклад, для того, щоб змусити ваш мозок «сколихнутися», вистачить кількох нових кроків.

Також не забувайте про головоломки, задачі на логіку, читання науково-популярної літератури та кросворди. Вони також тренують мозок.

Top