Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що таке НЛП

Що таке НЛП

nlpНЛП – це нейролінгвістичне програмування. Наука, що почала розвиватися зовсім нещодавно – в останній чверті минулого століття. НЛП вивчає те, як мова може вплинути на нас, наше щастя, проблеми, комунікацію, розвиток і т.д. Тобто,  ця наука вивчає, як за допомогою лінгвістики ми можемо сформувати або запрограмувати себе на рівні нервової системи.

НЛП  торкається багатьох інших сфер: освіти, медицини, охорони здоров’я, реклами, менеджменту, маркетингу, бізнесу. А це великі перспективи на розвиток науки в майбутньому.

«Мапа – не територія»

Саме так можна описати якби «роботу» цієї науки. Кожен з нас має свою мапу: плани на майбутнє, особистісний розвиток, мрії, яких бажаємо досягти. Отже, ці мапи впливають на наш подальший «досвід», скоріше навіть, саме вони формують його.

Територія – це те, що ми маємо насправді. Кожен бачить світ по-своєму. І мапа є відображенням цього. Тобто, керуючи своєю мапою, ми керуємо і своїм світом, змінюючи його, якби «через інші руки», віддалено. На краще чи на гірше – це вже інша справа. Хоча, як не намагаються науковці це спростувати, ми таки дещо володіємо магією. Але не тією, що перетворює жаб на зайчиків і воду на вино. Це магія наших слів, мовлення, його структури.

По-перше, наша мапа може бути декількох типів:

–          Неточна – та, що не відповідає деяким нашим планам та досвіду в якійсь важливій частині «знань», що робить нас дещо дезорієнтованими;

–          Спотворена – та, що неправильно відповідає реальності;

–          Неадекватна – це щось середнє між першим та другим типом мап. Тобто, вона не зовсім адекватна до наших сподівань та реальності.

З уроків географії ми знаємо, як важливо, щоб мапа була яскравою, точнішою, різноманітнішою, адже саме через неї ми виносимо більше інформації. Так і тут. Чим «більш функціональною» буде мапа, тим більшим буде наш досвід, розвинутою особистість.

Коли змінюємо структуру наших мап, ми маємо більше «можливих ходів». У нас більше можливостей щось зробити, більше досвіду, моделей поведінки.

Значення НЛП: мова впливає на нашу поведінку, емоції, почуття, здібності, сприйняття, стосунки з іншими людьми. Отже, НЛП допомагає людині самовдосконалитися, вийти на новий рівень розуміння цінностей та деяких спірних аспектів життя, а також вирішити проблеми, які пов’язані із нашим внутрішнім світом.

Top