Ви тут
Головна > Світ > Що таке палеодієта?

Що таке палеодієта?

paleoЗасновником палеодієти став Лорен Кордейн. Ще в дитинстві він зацікавився способом життя та раціоном харчування первісної людини. До того ж, зауваження матері щодо користі свіжих фруктів та овочів все збільшували інтерес до здорового способу життя. На додаток, хлопець захоплювався спортом та тренуваннями, тому у нього виникло бажання створити оптимальну дієту для всіх тих, хто займається спортом та просто хоче бути здоровим та сильним.

Велика кількість досліджень, власний приклад та робота в університеті Колорадо допомогли стати Кордейну головним засновником палеодієти. Він написав 5 книг, присвячених цій темі − вони швидко стали популярними серед американців. Потім книги були перекладені й на інші мови. Інтерес до палеодієти зростав, тому з’явилися палеоугрупування спортсменів. В Інтернеті велика кількість сайтів для палео-мам та палео-батьків. Зараз найбільшою популярністю користується сайт Сари Белантайн для палео-мам, також вона авторка двох книг, які присвячені харчуванню періоду палеоліту в наші часи.

Отже, що ж таке палеодієта?

Це новітній підхід до харчування, розроблений дієтологами Кордейном, Коннером, Бойд Ітоном та Сарою Белантайн. У книзі «Палеодієта» Кордейн розповідає про те, як харчувалися люди в період палеоліту. Також ця дієта передбачає повну відмову від цукру та випічки.[do action=”gear”]Головний принцип цієї палеодієти – харчування, що засноване на мінімальному вживанні продуктів, що містять велику кількість вуглеводів, адже саме тваринні білки прискорюють обмін речовин та сприяють зниженню ваги.[/do]

Раціон людини в період палеоліту (тобто, як потрібно харчуватися, щоб дотримуватися палеодієти) складався зі :

  • Свіжих фруктів, овочів та ягід (звичайно ж, у ті часи навіть не здогадувалися про те, що їх можна консервувати);
  • Горіхи та насіння;
  • Різноманітні спеції;
  • Дика риба та морепродукти;
  • М’ясо диких тварин та птахів;paleo-diet
  • Гриби (їх заготовлювали жінки-збиральниці в ті часи);
  • М’ясо домашніх тварин (на той час ті тварини, на яких полювали люди, навіть не здогадувалися про всілякі комбікорми, що містять спеціальні домішки, тобто тварини повинні бути вирощеними лише на травах).

Якщо ви лише збираєтеся почати дотримуватися палеодієти і для вас великою проблемою є відмова від солодкого, то спочатку від нього не варто відмовлятися. Можна просто замінювати солодощі та випічку на свіжі фрукти. Якщо ви обожнюєте всілякі булочки, то варто відмовитися від білого борошна, яке не дуже корисне для здоров’я, і замінити його цільнозернове. Справа в тому, що останнє містить цукор у лушпинні злаків, а тому випічка буде солодко, навіть якщо не додавати цукор. Також дієтологи рекомендують таку страву: запекти кислі дикі яблука з горішками та сухофруктами.

Бажаю здоров’я!

Top