Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що таке паркур

Що таке паркур

Можливість не обмежувати свою свободу і долати всілякі перешкоди, дана абсолютно не кожному. Саме тому люди, які досягли такого результату і дійсно можуть «пересуватися без перешкод», пройшли тривалу підготовку, яка коштувала їм надзвичайних зусиль, цілеспрямованості і величезної праці.

Паркур – це вільна дисципліна, пов’язана з мистецтвом переміщення і подолання перешкод. Якщо бути точніше, під паркуром розуміють різні рухи людини, спрямовані на переміщення і подолання різного рівня складності перешкод, трюків, часто використовуючи при цьому біг.

Паркур вперше з’явився у Франції. Його родоначальниками вважаються Девід Белл і Себастьян Фука. Паркур поєднує в собі особливу філософію (світосприйняття), легку атлетику, бойові мистецтва і білдерінг (лазіння по стінах). Люди, які займаються паркуром, називаються трейсерами.

Нерідко паркур вміщує в себе елементи плавання, скелелазіння та інших спортивних дисциплін, що допомагає людині досягти певного результату. Рухи можуть бути дуже різними і виконуватися у всіляких комбінаціях.

Паркур не вчить використовувати які-небудь засоби, пристосування або зброю, а дозволяє розвинути навички поведінки в умовах, які існують в конкретному місці в конкретний час.

У паркурі можна використовувати тільки ресурси людського тіла. Завдання спортсмена не припиняти рух і досягти мету максимально коротким способом.

Професійний трейсер повинен бути всебічно фізично розвинений, пластичний, легкий.  Для нього не існує непрохідних місць. Заняття паркуром дають можливість відчути повний контроль над своїм тілом і наблизити його можливості до ідеальних.

Top