Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що таке вегето-судинна дистонія

Що таке вегето-судинна дистонія

vsd 2Часте серцебиття, тремтіння кінцівок, утруднене дихання і задишка, нудота, відчуття тяжкості в області грудей, дискомфорт у животі, потемніння в очах, а ще погіршення пам’яті, сну, головні болі та запаморочення − поява цих симптомів вкупі чи окремо є вагомою причиною для звернення по допомогу до медиків.

Останні ж після відповідних маніпуляцій (огляд, аналізи тощо) вписують у анамнез доволі загадковий діагноз вегето-судинна дистонія. Лікарі й самі називають цю хворобу «невидимою», оскільки діагноз може ховатися за купою прихованих симптомів, які нагадують звичайну втому і нервове виснаження.

Загалом же ВСД має зв’язок із порушенням діяльності вегетативної нервової системи. Тобто, при вегето-судинній дистонії порушуються здатність організму зберігати та підтримувати сталі температуру тіла, артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень та дихання, швидкість обміну речовин тощо.distoniya

Організм недужих на ВСД не здатен адаптовуватись до змін зовнішнього середовища, як-то погодних та кліматичних змін, перемін у діяльності і стресових ситуацій. У різних людей вегето-судинна дистонія проявляється по-різному, то ж медичні фахівці схильні поділяти прояви ВСД за гіпотонічним, гіпертонічним і кардіальним типом.

Для першого, гіпотонічного типу характерні постійні знижений тиск та втома, іноді непритомність і запаморочення, холодні кінцівки, м’язова слабкість і головний біль. Другому типу ВСД характерні головний біль, втома і постійно підвищений тиск, про який людина може і не здогадуватись аж до медичного огляду.

Можна говорити про кардіальний тип ВСД, якщо в людини спостерігаються задишка і посилене серцебиття, нерівномірне дихання (аритмія), тахікардія вкупі із болями в області серця.

Ставлячи діагноз «вегето-судинна дистонія» лікарі, звичайно, призначають продукцію фармації у вигляді пігулок, ін’єкцій тощо, в залежності від потреби, однак перш за все доводять до відома пацієнта, що настав час нормалізувати спосіб життя, зайнятись помірними фізичними вправами і надати перевагу перебуванню на свіжому повітрі.

Більш детальний план лікування і позбавлення симптомів ВСД здатен надати медик-фахівець, але страждаючим на вегето-судинну дистонію не зайве знати, що їм рекомендовані до носіння прикраси з оніксу, а ще поцілунки і обійми, дія яких, на думку західних дослідників, сприяє уповільненню атеросклеротичних процесів і покращує емоційний стан.

Підготувала Олеся Товт

Top