Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що таке вестибулярний апарат?

Що таке вестибулярний апарат?

ravnovesie01Вестибулярний апарат – це орган чуття, що відповідає за положення людини в просторі, сприймає напрям руху, координацію, зміну положення тулуба та голови. Якщо коротко, то це – орган рівноваги.

Розташований він у внутрішньому вусі всередині скроневої кістки черепа. Складається з трьох півколових каналів та двох мішечків. Півколові канали мають форму дуг. Вони заповнені рідиною та відповідають трьом вимірам: висоті, ширині та довжині. Також вони містять вестибулярні рецептори. У мішечках знаходяться кришталики, що натискають на рецептори. Можна на простому прикладі уявити, як працює вестибулярний апарат. Візьмемо чашку, заповнимо її якою-небудь рідиною і почнемо крутити чашкою, повертаючи її в різні боки. Щось подібне відбувається і за скроневою кісткою черепа.

Вестибулярний апарат є аналізатором, що ніколи не знаходиться в стані спокою. Він працює і тоді, коли людина рухається, і тоді, коли «нічого не робить». До речі, формування цього аналізатора в дітей закінчується швидше за інші. У новонародженого малюка вестибулярний апарат працює так само, як і в дорослої людини.

Тренування «якостей руху» з дитинства позитивно впливає на розвиток вестибулярного апарату. Це надає багато різноманітних і навіть феноменальних рухових можливостей дитині. також налагоджена і просто-таки ідеальна робота вестибулярного апарату потрібна десантникам, космонавтам, пілотам, морякам.yoga

При порушеннях у вестибулярному апараті можуть виникнути проблеми зі здоров’ям. Наприклад, оскільки вестибулярний апарат функціонує тільки за умов земного тяжіння, то коли гравітації не має, логічно, що людина буде в стані невагомості. Це негативно впливає на організм, тому космонавтів та пілотів тренують та готують переносити такі навантаження. Напевно, всі чули про так звану морську хворобу. Вона трапляється у людей, що мають проблеми з вестибулярним апаратом, вроджені або набуті. Її симптоми: нудота, запаморочення і навіть втрата свідомості. Такі люди часто погано переносять польоти на літаку, поїздки, катання на каруселях.

Звичайно, найкраще починати тренувати вестибулярний апарат з дитинства: виконувати певний комплекс вправ. Проте якщо у вас почалися проблеми тільки у дорослому віці, то вам допоможуть заняття спортом, де велика увага приділяється диханню та переміщенню в просторі, також корисною буде ранкова зарядка, в основу якої входять нахили в сторони тулуба та повороти. Всі тренування потрібно проводити натщесерце.

Top