Ви тут
Головна > Світ > Середня тривалість життя домашніх улюбленців

Середня тривалість життя домашніх улюбленців

morskaya-svinka-01Зараз дуже популярно мати домашнього улюбленця. Хтось заводить тваринку на радість дітям, а хтось – для себе, щоб було про кого піклуватися. Хтось заводить собаку, інший – кішку, а декому подобаються папуги. Частіше всього дітям купують хом’яків чи морських свинок.

Потрібно знати, що хом’як загалом при хорошому догляді може прожити у вас вдома до 3 – 4 років, а загалом 2 – 2, 5 роки. Для того, щоб ваш домашній улюбленець прожив довше треба, звичайно ж, правильно за ним доглядати. Але ще один важливий аспект – перевезення його з місця покупки додому. Адже хом’як, якщо його клітку буде дуже трясти, може злякатися або пошкодитися. Також потрібно зважати на вік тваринки на час вашої покупки. Якщо маленького хом’ячка рано відірвати від матері, то він не отримає ще всіх потрібних йому навичок, тому не зможе довго у вас прожити.

Морські свинки в середньому живуть 8 років у домашніх умовах. Тривалість їхнього життя насамперед залежить від правильності раціону та догляду за ними. У природі ж морські свинки живуть 4-5 років.  Тому великою заслугою селекції вважається те, що ці тваринки можуть прожити майже вдвічі більше в неволі, ніж на природі.

Багато кому подобається заводити якогось пернатого. Найчастіше це папуги. Вони смішні, веселі та їх, на відміну від усіх інших домашній улюбленців, ще й можна навчити говорити. Тривалість життя птаха залежить від догляду за ним та умов проживання. Також у цих птахів можуть виникати нервові розлади, коли вони починають вищипувати на собі пір’я або калічать себе. Це виникає тому, що спочатку господар приділяє багато уваги тварині, а потім все менше й менше. Загалом середня тривалість життя залежить також від породи папуги. Наприклад, ара може прожити 30 – 50 років, аратинги – 15-20 років, довгохвості папуги – від 15 до 18 років.kotik

Також багато хто любить маленьких пухнастих котиків, яким потрібно віддавати все своє тепло та любов. Їхній вік також залежить від правильного догляду. Багатьом так подобається, коли їхні котики великі та пухнасті, тому вони починають їх розгодовувати. Але не потрібно цього робити, тому що у тварини з’являються проблеми із серцем, диханням, спиною. Насамперед не потрібно забувати регулярно показувати свою тваринку ветеринару. Адже окрім вікових проблем, що виникають у будь-яких живих організмів, коли вони починають старіти, потрібно пам’ятати про захворювання, які можуть виникати у певних порід котиків. В домашніх умовах коти проживають довше, ніж на вулиці. Наприклад, середня тривалість життя цих домашніх улюбленців 15 -20 років, а от у тих тварин, що проживають на вулиці, − 4-5 років.

І, звичайно ж, справжній друг людини – собака. Вони вважаються найвірнішими із усіх домашніх улюбленців. Їхній вік також залежить від догляду за собакою (вакцини, вчасні візити до ветеринара, раціон, фізична активність). Всім відомо, що один рік життя собаки можна зрівняти із сімома роками життя людини. Тривалість життя великої породи собак менша, ніж у маленьких за розмірами песиків. Наприклад, німецька вівчарка може прожити 12 – 14 років, у цей час фокстер’єр доживе до 18 – 20 років.

Головне: не забувайте любити своїх домашніх улюбленців та доглядати за ними, тоді вони зможуть бути вашими вірними друзями довгий час.

Top