Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що потрібно знати про контактні лінзи безперервного носіння?

Що потрібно знати про контактні лінзи безперервного носіння?

linzuЯкщо Ви хочете зустрічати ранок ясним поглядом, то лінзи безперервного носіння – Ваш вибір. Хотілося б відразу зазначити, що всі м’які контактні лінзи (МКЛ) поділяються на два види, залежно від графіка їх використання:

  • денного носіння, які Ви видаляєте перед сном;
  • безперервного носіння, які Ви залишаєте на ніч.

У чому ж їх головна відмінність? У тому, що ЛБН при носінні дозволяють Вашій рогівці отримувати більшу кількість кисню, порівняно зі звичайними. Найбільш поширеним матеріалом, з якого сьогодні виготовляються м’які лінзи безперервного носіння, є силіконовий гідрогель. Він забезпечує набагато більший приплив кисню до передньої поверхні ока, в порівнянні із звичайним гідрогелем, з якого раніше виготовлялися м’які лінзи.

Стандартною світовою практикою безперервного носіння лінз є 7-денний термін. Наприклад, в США всього лише дві марки лінз безперервного носіння отримали сертифікат, що підтверджує їх безпеку при безперервному носінні до 30 днів. Слід відразу зазначити, що 30 днів – це максимальний дозволений термін. Хоча, як свідчить статистика, у більшості людей очі втомлюються від МКЛ задовго до закінчення цих 30 днів, а деякі не можуть перенести навіть одну ніч. Все це говорить про одне – ні в якому разі не можна вибирати лінзи без рекомендацій лікаря-окуліста. Тільки він зможе визначити, чи можна Вам залишати МКЛ на ніч в принципі, і скільки днів безперервного їх носіння будуть безпечні для Ваших очей.kontaktnuju_linzu

Цікавий факт: нещодавнє дослідження МКЛ безперервного носіння, проданих у світі за останні 5 років, виявило, що 71 % з них були сферичними – від короткозорості або далекозорості, 14% торичними – від астигматизму, і 10 % мультифокальними – від старечої далекозорості (пресбіопії). Те ж дослідження виявило, що 66% проданих лінз безперервного носіння були розроблені для щомісячної заміни і 18% – для заміни через 1-2 тижні.

Слід також брати до уваги, що при тривалому носінні МКЛ існує ризик зараження від мікробів і дрібного сміття, що потрапляють за лінзи. Спеціально для запобігання зараження були розроблені жорсткі газопроникні лінзи, які менше за розмірами, ніж звичайні, і більш рухливі при кожному кліпанні. Багато окулістів також рекомендують використовувати метод «гнучкого носіння», тобто видаляти МКЛ в тих випадках, коли їх носіння не є необхідним, наприклад, перед сном, у вихідні дні, тощо. Також , слід пам’ятати, що дим, носіння лінз під час купання або відпочинку в басейні або гідромасажній ванні, сухість очей і попереднє роздратування або інфекція є додатковими факторами ризику появи ускладнень при використанні такіх МКЛ.

Ну, і врешті хотілося б сказати, що кращим методом оцінки ефективності контактних лінз є «самопочуття» ваших очей: вони повинні відчувати себе, виглядати і бачити добре!

Top