Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що повинен знати турист про Болгарію

Що повинен знати турист про Болгарію

Болгарія – європейська країна, то ж її культура та історія відповідні: демократичний устрій, європейський порядок та злагодженість. Але, як будь-яка інша країна, Болгарія має свої особливості, притаманні лише їй, які кожен турист, охочий відвідати цю країну, повинен знати.

Туристам, подорожуючим по Болгарії, не потрібно оформляти ніяких дозволів на перебування та на переміщення. В готелях теж не вимагають їх, тож поселитися буде дуже легко. До речі, в болгарських готелях прийнято за правило залишати чайові за прибирання в кімнаті. А в ресторанах рахунки завжди округляються в сторону збільшення, але гроші не залишають на столах відкрито, лише у спеціальних футлярах.

Якщо ви забажаєте проїхатись по Болгарії на орендованій машині, то таке задоволення коштує доволі помірно: в середньому 35$ за добу. До того ж це буде дійсно задоволенням, адже дороги в Болгарії в ідеальному стані. А якщо ви хочете перетнути кордон на власному авто, то прийдеться заплатити мито за в’їзд та за право пересуватись.

Подзвонити в Болгарії теж не проблема, у великих містах розташовано чимало таксофонів, дзвінки з яких в рази дешевші ніж з готельного номеру. Для здійснення дзвінка потрібно придбати спеціальні карточки, але пам’ятайте, що картки одних компаній не працюють в таксофонах інших. Якщо трапиться надзвичайна ситуація або у вас виникнуть певні проблеми, скористайтесь екстреними номерами: 180 – довідка для точного часу; 166 – поліція, 160 – пожежна допомога, 150 – швидка допомога, 146 – допомога для водіїв в дорозі.

Якщо ви полюбляєте подорожувати потягом, то запам’ятайте, що квитки в обидва кінці на 20-30% дешевші за звичайні. Та й термін дії аж 30 діб з моменту придбання. Палії, будьте обережними подорожуючи в потягах, адже в Болгарії дуже суворо відносяться до паління і розроблено цілу систему заборон та штрафів за їх порушення.

Цікаво, що для туристів товари коштують в рази дорожче ніж для місцевих. Тож, якщо хочете уникнути дискримінації, вивчіть декілька найпотрібніших висловів для спілкування в магазинах. І тоді зможете скупитись дешевше.

Тепер щодо самих магазинів, вони працюють (більшість звісно)з 9.30 до 18.00 з перервою на обід з 12.00 і аж до 15.30. Тож, відправляючись за покупками, подивіться на годинник. Звісно, є і цілодобові магазини, і такі, що працюють і у вихідні – суботу та неділю.

І головне, не забудьте про особливість болгарів при спілкуванні – вони кивають коли незгодні, а махають головою, коли згодні. Саме через цей невеличкий нюанс з туристами в Болгарії трапляється чимало непорозумінь.

Top