Ви тут
Головна > Лайфстайл > Що робити, якщо нічого не хочеться

Що робити, якщо нічого не хочеться

02Стан, коли важко змусити себе щось робити, знайомий чи не кожному. Причому лінь розповсюджується геть на усі сфери життя: вам раптово стає лінь навчатися, лінь працювати, лінь гуляти з друзями. І єдине, що влаштовує – посидіти перед монітором за переглядами цікавих ( і не дуже цікавих) сторінок веб-сайтів та серіалів. Чому таке трапляється? І як з цим боротися?

Нічого не хочеться – в чому причина?

Причини раптової втрати мотивації можуть бути різними. Наприклад, соціальна причина, коли ви не отримали бажаного, не зважаючи на власні зусилля, тож докладати зусилля далі вам видається марною справою. Інша причина – банальна перевтома. Ви надто багато витрачали енергії на різні справи і не встигали відновлювати її запаси шляхом повноцінного відпочинку. Ще одна причина може критися у тому, що ви не слідкували за своїм харчуванням, і ваш організм просто не отримував такі важливі для нього мікроелементи та вітаміни, що спричинило брак фізичних сил та поганий настрій.

Як боротися з втратою мотивації?

Залежно від причин, різняться і методи вирішення проблеми. Вітамінні комплекси навряд допоможуть, коли ви маєте справу з гнітючим для себе середовищем і неприємними людьми або звикли завалювати себе задачами і планувати погодинний графік на рік уперед. Перш за все, вам варто запитати самого себе: що саме мені не подобається; від чого я почуваюся таким знесиленим? Можливо, це більш глибока проблема, ніж здається на перший погляд, і ви – зовсім не лінько, вам просто слід круто змінити власне життя.

В якості першої допомоги при таких станах ми на сторінках “Енциклопедії Корисного” пропонуємо кілька цікавих практик.

1. Зміна обстановки

Якщо натхнення до справ взагалі відсутнє, можливо, віднайти його допоможе зміна обстановки. Спробуйте пересісти за інший стіл, змінити речі на вашому столі на інші, пересунути комп’ютер, якщо ви працюєте за ним. Якщо є можливість – радимо попрацювати у кав’ярні чи кафе. Або хоча б зробити там часткові намітки для майбутньої доповіді, презентації тощо. 01

2. Зміна графіку

Розплануйте день за нетиповим для себе графіком. Однак графік має бути практичним для вас, з огляду на ваші біоритми. У які години ви зазвичай відчуваєте підвищення продуктивності? Рано вранці? То заплануйте для себе виконання важких завдань на цей час. Що ви робите зазвичай після роботи? Відпочиваєте за монітором? Тож беріть до рук паперову книгу чи гітару. Чи відправляйтесь на прогулянку. Спробуйте також поснідати тим, що зазвичай їсте на обід чи вечерю. Або навіть почніть свій день з десерту. П’єте каву? Випийте сік чи чай. Тобто робіть для себе нетипові речі, це допоможе перезавантажити мозок.

3. Фізичні навантаження

При сидячому способі життя ризик втрати мотивації значно вищий. В цьому можуть допомогти фізичні навантаження, і це зовсім не обов’язково має бути банальна фізкультура. Дуже добре допомагає підзарядитися біг чи просто довга піша прогулянка на свіжому повітрі. Особливо, якщо гулятимете тими маршрутами, якими рідко ходите та спробуєте відвідати нові місця.

4. Почати з кінця

Розділіть роботу, яка перед вами стоїть, на частини. І починайте з тих пунктів, які здаються вам найбільш легкими та привабливими. Погодьтеся, склеювати потім пазл з частин – це легше, ніж створювати щось велике з нуля.

5. Метод винагороди

Домовтеся з собою, що після того, як зробите щось «корисне», отримаєте і щось приємне. Купите щось, про що давно думали, з’їсте щось смачненьке, поніжитесь у теплій ванні чи переглянете улюблений фільм. Психологи вже давно довели, що найпростіше зосереджуватись на роботі, коли є чітке бачення винагороди за неї.

Підготувала Катерина Совенко

Top