Ви тут
Головна > Світ > Шість фактів про фауну

Шість фактів про фауну

1. Навіщо крокодили ковтають каміння?
Крокодили наповнюють cвої шлунки не тільки тваринами, але і камінням. Адже до раціону крокодила входять риба, птахи, жирафи, лані, черепахи і навіть леви, крокодилові необхідне каміння, щоб уcю цю непросту їжу перемелювати в шлунку. Крім того, камені є cвоєрідним балаcтом при зануренні під воду.

2. Як же птахи орієнтуються в польоті?
Як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти, куди слід? Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір’ю-природою ферромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам’ятовувати примітні особливості на землі, що також допомагає в орієнтуванні.

3. Взимку для бобрів доба має 29 годин!
Коли настає зима, бобри стають справжніми «домосідами», адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, складених з бруду і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять назовні із заходом сонця, а повертаються у домівки зі світанком. Однак у темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них у добі «вміщається» аж 29 годин.

4. Кроти зовсім не сліпі
Дослідження останніх років спростували поширену думку про те, що кроти сліпі, так як живуть під землею. Насправді у кротів досить гострий, хоч і обмежений зір. А побачене кротом світло служить знаком небезпеки, адже проникнення світла для цієї тваринки означає, що до нори потрапив хижак.

5. Альтруїзм у природі
Багато хто думає, що в дикій природі немає місця альтруїзму між тваринами, так як в умовах природного відбору виживає найсильніший. Проте вчені наводять безліч прикладів, що свідчать про протилежне. Наприклад, нещодавно вдалося довести, що пташенята багатьох видів птахів видають спеціальні звуки, якими оповіщають родичів про те, що знайдена їжа.

6. Риби можуть змінювати стать
Багато видів риб вміють змінювати стать, залежно від гормонального циклу і навіть від навколишнього середовища. А деякі представники мають органи обох статей одночасно.

Top