Ви тут
Головна > Стрічка новин > Шкірна бактерія може захистити від раку

Шкірна бактерія може захистити від раку

Науковці продовжують ретельно досліджувати шари мікробіому шкіри з метою виявлення його захисних властивостей. Так, днями в Science Advance були оприлюднені результати дослідження вчених Медичної школи Каліфорнійського університету (Сан-Дієго) щодо відкриття потенційно нової ролі деяких бактерій на шкірі: захист від раку. Про це повідомляє видання EurekAlert!

Як зазначає Річард Галло, доктор медичних наук, заслужений професор і завідувач кафедри дерматології Школи, у ході дослідження було виявлено штам Staphylococcus epidermidis, що розповсюджений на здоровій шкірі людини, і має здатність вибірково вповільнювати ріст деяких видів раку.

Так, цей штам виділяє хімічну речовину, що вбиває кілька типів ракових клітин, але, швидш за все, вона не є токсичною для здорових клітин.

Команда вчених з’ясувала, що штам продукує хімічне з’єднання 6-N-гідроксі амінопурін (6-HAP). Під час дослідів на лабораторних мишах дослідники нанесли на шкіру однієї групи гризунів Staphylococcus epidermidis, що виробляв 6-HAP.

Виявилося, що опісля ультрафіолетового випромінюванні в цієї групи розвивалося значно менше пухлин, аніж у тієї групи, де бактеріальний штам не виробляв цієї речовини.

“Ми знаходимо все більше доказів того, що мікробіом шкіри – важливий елемент здоров’я людини. Раніше було виявлено, що деякі бактерії виробляють антимікробні пептиди, що захищають від патогенних бактерій, наприклад, від золотистого стафілококу”, – повідомив Галло.

Top