Ви тут
Головна > Лайфстайл > Швидкі прийоми вирішення конфліктної ситуації

Швидкі прийоми вирішення конфліктної ситуації

ConflictЖиття в сучасному суспільстві практично неможливе без виникнення різного типу конфліктних ситуацій, в яких, як правило, перемагає той, хто вміє вчасно зупинити суперечку і не залишити шансів ескалації напруги.

Задля мирного врегулювання конфлікту або ж цивілізованого знаходження спільного консенсусу у парній чи багатоосібній суперечці можна спробувати проігнорувати «гострі кути», залагодити їх конструктивною розмовою і, як крайній випадок, вдатись до виверження гніву за допомогою крику, однак останній спосіб вкрай небезпечний, оскільки може мати ефект каталізатора.

Швидко владнати конфліктну ситуацію допоможе аналізування проблеми. Якщо питання, що викликало суперечку, не принципове, краще забути про нього, припинити сипати підібраними поспіхом аргументами, і заспокоїтись. У разі, якщо джерелом конфлікту стало принципове питання, не змінюючи власних переконань, варто все ж порозуміти точку зору опонента. Простіше кажучи, кожну сторону конфлікту слід вислухати, намагаючись подивитись на проблему очима візаві і домогтися аналогічних дій від нього.Misunderstanding

Одне із золотих правил залагоджування конфлікту – «брейк-пауза» у момент найгарячішого сплеску пристрастей. Розмову слід перевести у більш спокійне русло, уникати підвищення тону голосу, а краще взяти тайм-аут і дозволити охолонути як собі, так і опоненту і тільки після цього приступати до обговорень.

До проговорювання конфліктної ситуації слід повертатись тільки тоді, коли є впевненість у тому, що у разі відновлення запальної суперечки, вдасться зберегти власний спокій і втихомирити конфліктуючу сторону.

І, нарешті, непопулярний, позаяк доволі небезпечний, але часом дієвий спосіб залагодження конфлікту − випускання пари. Якщо всі аргументи вичерпано, бракне слів для промов, а конструктивного діалогу не виходить, є сенс викричатись і забути про предмет суперечки.

Однак до такого способу врегулювання конфліктної ситуації слід вдаватись, тільки якщо людина може вчасно опанувати свій гнів. Гасити зародження конфлікту на початкових його стадіях допоможе вміння визнавати свої помилки і здатність перепрошувати за них.

Якщо ж конфлікти в сім’ї і оточенні відбуваються дуже часто, то краще звернутися до психолога − він допоможе з’ясувати приховану, не усвідомлювану причину конфліктів і навчитися правильно поводитися під час з’ясовування стосунків.

Підготувала Олеся Товт

Top