Ви тут
Головна > Лайфстайл > Співбесіда на першу роботу: що потрібно знати?

Співбесіда на першу роботу: що потрібно знати?

persha-robotaПерша робота – це як перше кохання, а перша співбесіда, відповідно, − перше побачення. В кожного виникала паніка як перед побаченням, так і перед першою співбесідою. На відміну від рандеву, перед співбесідою необхідно ввімкнути свій розум і вимкнути емоції. Необхідно справити позитивне перше враження, тут можуть враховуватися всі деталі і дрібнички.

Наприклад, роботодавець на співбесіді може влаштувати такий мозковий штурм, до якого ви інтелектуально готові, а емоційно – ні, чи перевірити вас на витривалість тощо. Сценаріїв існує безліч, але до всього заздалегідь підготуватись просто нереально. Все-таки, дещо можна прорахувати і налаштувати себе належним чином.

Будьте пунктуальними

Не запізнюйтесь на співбесіду, якщо на перше побачення дівчатам рекомендовано затримуватись, то на співбесіді вас з квітами чекати не будуть. Розрахуйте свій час так, щоб ви прийшли вчасно, але й не на годину раніше.

Готуємося до співбесіди

Детально вивчіть сферу діяльності підприємства, в якому ви збираєтесь працювати: заздалегідь перегляньте сайт підприємства, знайдіть статті про компанію тощо.robota

Дотримуємося ділового дрес-коду

Приділіть увагу своєму зовнішньому вигляду, одяг має відповідати обстановці: діловий стиль одягу (але не надто офіційний − що ж ви вдягнете в перший робочий день?!), легкий макіяж (чоловікам краще втриматись взагалі:)), зручне взуття (нові туфлі не найкращий варіант, в кабінет краще зайти граціозно, а не шкутильгаючи).

Мобільний телефон з собою взяти варто, але гучність краще вимкнути. Роботодавець має оцінити вашу зосередженість, а не мелодію дзвінка на телефоні.

Що говорити на першій співбесіді?

Чітко відповідайте на запитання про свої позитивні та негативні сторони, вашому роботодавцю треба зрозуміти, чи той ви робітник якого вони шукають.

Не брешіть на першій своїй співбесіді (надалі − також), адже вам буде дуже соромно заплутатись у своїх біографічних твердженнях, бути викритим та ще й висміяним.

Запитувати про заробітну плату та соціальний пакет на «першому побаченні» з роботодавцем рано, таку можливість вам нададуть на наступному етапі випробування, але якщо роботодавець запитає про очікуваний рівень заробітної плати − відповідайте адекватно, враховуючи ваш рівень кваліфікації та загальний дохід підприємства (про який ви заздалегідь дізналися в мережі).

До співбесіди ви готові, залишилось тільки випрасувати одяг та гарненько виспатись. Щасти Вам!

Top