Ви тут
Головна > Лайфстайл > Спортивне харчування. Шкода чи користь?

Спортивне харчування. Шкода чи користь?

Bodybuilder_workoutsСталеві м’язи, об’єм яких вимірюється у багатьох десятках сантиметрів… Харчування, збагачене домішками, додатками а ще ударною дозою протеїну й білка, що дозволить у найкоротший термін наростити додатковий «ваговантаж». Як не загубитись у всіх «за» й «проти» спеціалізованого харчування спортсменів?

Варто зазначити, що люди не позбавлені упередження стосовно БАДів, харчових доданків і не націлені наосліп вірити інструкціям по застосуванню новітніх препаратів, що їх навільно продають в аптеках. А ще дуже часто спортивне харчування плутають із анаболічними стероїдами, що не зовсім вірно, бо існує велика різниця між хімічними речовинами і натуральними складовими.

Потреби професійного спортсмена звичайна їжа, бодай і збагачена білком, цілком не задовольнить. Звичний стіл без спеціальних доданків − прерогатива осіб, що у тренуваннях не прогресують, а тільки підтримують фізичну форму, оскільки у тому ж м’ясі, рибі і молокопродуктах, окрім білків містяться й жири, що не допомагають атлетам у побудові м’язової маси.

Якщо ж звернутись по пораду до дієтолога і зазначити, що є мрія не стільки позбутись зайвої ваги, як наростити м’язову масу, то окрім спеціально укладеної білково-вуглеводної дієти фахівець може порадити регулярно вживати гейнер. Гейнер − це такий харчовий доданок, який власне і складається з простих чи складних, а це залежить від різновиду, вуглеводів і білка, який споживають бодібілдери.sportyvne-harchyvannia

Вуглеводи допомагають добре переносити фізичне навантаження, білок, у свою чергу, виступає будівельним матеріалом для нарощування мускулатури. Цей продукт для спортсменів часто виступає таким собі фастфудом, оскільки буває, що між тренуваннями й рештою занять немає можливості повноцінно режимно харчуватись. Білок, що міститься у спортивному харчуванні, гідролізований, тобто частково розщеплений, тому й засвоюється краще й швидше, ніж той, що міститься у звичайному шматі м’яса чи сиру.

Окрім основної складової, білка й вуглеводів, виробники урізноманітнюють склад і смак гейнерів та різного типу білково-протеїнових коктейлів різними вітамінами та мінералам. Втім, обережність не завадить, бо споживаючи гейнер чи решту додатків спортсмена, людина, окрім м’язів, ризикує банально погладшати. То ж до консультувань із фахівцем-медиком має підключитись і спортивний тренер, який розписує програму й режим харчування та тренувань на силових тренажерах в залежності від мети та індивідуальних особливостей кожної людини.

Підготувала Олеся Товт

Top