Ви тут
Головна > Лайфстайл > Способи запам’ятовування дат

Способи запам’ятовування дат

pamyatКожен з нас хоч раз у житті стикався із вивченням дат. Комусь це давалось легко, без проблем, а комусь потрібно було зазубрювати їх без кінця, але все одно вони “вилітали з голови”.

Хтось просто опускає руки і, змирившись з даним бар’єром, ставить великий хрест на такому предметі як історія. Можливо, щоб все вийшло з вивченням історичних дат, потрібно було лише трішки попрацювати над собою. Тож, пропонуємо і вам декілька найдієвіших способів які допоможуть при вивченні дат.

Заміна цифр на літери

Перший − найпопулярніший − заміна цифр на літери. Можна почати з початку алфавіту чи взяти окремі букви. Наприклад, 1-А, 2-Б, 3-В, 4-Г, 5-Д, 6-Е, 7-Є, 8-Ж, 9-Забо 1-П, 2-Р, 3-О, 4-Л…. І тоді вивчаючи дату, просто замінюйте цифри цими літерами і ви отримаєте якесь кумедне слово, яке обов’язково запам’ятається. Так, якщо нехай 0-І, 1-К, 2-Н, 4-А, а 8-М і 9-О, то дата проголошення акту незалежності України отримує свій унікальний код − Н-А-І-М-К-О-О-К. Цю операцію можна проводити з будь якими наборами цифр.

Заміна цифр на слова

Інший спосіб − трішки складніший − заміна цифр на окремі слова. Для цього оберіть певні слова до кожної з цифр. Наприклад, 1-Телефон, 2-Гіпопотам, 3-Сонце, 4-Хліб…8-Річка, 9-Ложка, 0-Напруга. І тоді, замінивши всі цифри в окремо взятій даті ви отримаєте набір слів, з яких складете кумедну історію.number

Важливо те, що складати потрібно по порядку і ні в якому разі не переставляти слова. Візьмемо ту саму дату − 24.08.1991 − ми отримаємо такий набір: гіпопотам, хліб, напруга, річка, телефон, ложка, ложка (або подвійна ложка), телефон. І складаємо розповідь − гіпопотам їв хліб під напругою, яку створювала річка з телефоном, який впав в неї через подвійно ложку та інший телефон. Звучить абсурдно, але це діє! Адже наш мозок краще запам’ятовує картинки, а не сухі цифри.

Спосіб з паперовими картками

Також для кращого запам’ятовування дат можна використовувати паперові картки, з одного боку якої напишіть саму дату, а з іншого подію. Вже під час самого писання мозок запам’ятовує, а якщо ви будете ще й промовляти написане час від часу, той результат буде кращим.

Тож, ніколи не опускайте руки, не засмучуйтесь, а шукайте способи вирішення самих проблем, а терпіння і наполеглива праця обов’язково вам допоможуть!

Top