Ви тут
Головна > Світ > Супервулкан парку Єллоустоун

Супервулкан парку Єллоустоун

Національний парк ”Єллоустоун” − заворожуючий міжнародний біосферний заповідник (з 26 жовтня 1976 року), що розташований у США на території одразу трьох штатів: Монтана, Вайомінг та Айдахо.

Заснований він 1 березня 1872 року і є першим національним парком у світі. Також він занесений до об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО з 8 -го вересня 1978 року. Особливий цей парк завдяки мальовничим ландшафтам, чудовій природі, а також там знаходиться одне із п’яти існуючих у світі гейзерних полів.

Чого лише варте яскраво прикрашене бактеріями і водоростями дрібне озеро, що утворилося біля виходу великого призматичного джерела! Воно переливається всіма барвами веселки! І все це розміщується на території, загальна площа, якої 898,3 тис. га.

Велика частина території парку ”Єллоустоун” покрита лісом і трохи менша − степом. У парку можна зустріти приблизно дві тисячі видів рослин і кілька сотень видів ссавців, риб, плазунів, птахів, і навіть представників тих видів, що перебувають під загрозою зникнення.

На його території знаходяться річки і озера, каньйони і печери. Наприклад, таке озеро, як Єллоустоун − одне з найбільших високогірних озер в Північній Америці. Розташовується воно в центрі Єллоустонської кальдери, найбільшої системи вулканів континенту.

Кальдеру ще називають ”супервулканом ” і вважають дрімаючим, тому що виверження відбуваються не часто, а саме − кілька разів за останні два мільйони років, але з достатньо великою силою. Тому помітно, що велику частину території парку вкриває застигла лава. Площа даного вулкану становить близько 5 тисяч кілометрів квадратних.

За даними досліджень вчених, одне з найкатастрофічніших вивержень відбулося приблизно 650 тис. років тому. Саме тоді і сформувалась Єллоустонська кальдера. Коли ж буде наступне виверження вулкану і яких наслідків чекати?

За одним з розрахунків, лава, що накопичувалася у вулкані останні 70 тис. років, здатна покрити Землю шаром в 15 см. Зрозуміло, що потоки магми будуть сконцентровані на території Північної Америки, але іншій частині планети загрожує попіл після виверження. Його буде настільки багато, що він закриє Сонце від людей на довгі роки.

Звичайно, ми можемо вислуховувати черговий варіант загибелі людства і починати будувати бункери з усім необхідним, а можемо просто насолоджуватись красою Єллоустоуна.

Підготувала Анастасія Мілещенко

УВАГА! Використання матеріалів з сайту без згоди редактора і активного посилання на статтю карається законом.

Top