Ви тут
Головна > Світ > Тадж-Махал – перлина Індії

Тадж-Махал – перлина Індії

Тадж-МахалМавзолей Тадж-Махал – одна із найяскравіших архітектурних пам’яток Індії, що приваблює тисячі туристів з усіх куточків світу.

Але мавзолей став найвідвідуванішим місцем також і самих індусів. Колись величезні двері Тадж-Махалу символізували браму до раю і були з чистого срібла, але їх вкрали.

Тадж-Махал було збудовано на берегу ріки Джамни у кількох кілометрах від міста Агра, яке до 1707 року поруч із Делі було столицею Монгольської імперії. Тадж-Махал – це не просто розкішний мавзолей, але символ незгасимої любові Шах-Джахана до своєї дружини Мумтаз Махал.

Цей правитель був п’ятим у династії Великих монголів. Вважається, що цей мавзолей також задумувався як духовний центр мусульман усієї Великої Імперії. Будівництво Тадж Махалу тривало більше двадцяти років, а мармур для будівництва привозили на місце будівництва за цілих 300 км! Неймовірно, але участь у створенні мавзолею взяли більш аніж 20 000 майстрів з Близького Сходу та Персії.

Шах-Джахан, крім Тадж-Махал, запланував будівництво іншого мавзолею, для себе, на іншому березі ріки. Мавзолей маб бути схожим на Тадж-Махал, але чорного кольору. Обидві будівлі мав об’єднувати міст. Однак планам Шах-Джахана не судилося стати реальністю – його син Аурангзеб скинув його з престолу і замкнув батька у башті, де той провів довгі 9 років, милуючись із вікна на Тадж-Махал.

Через погіршення екологічної ситуації в Індії Тадж-Махал дещо втратив свою привабливість: з часом мармур почав тьмяніти та набувати жовтого відтінку. Через це екологи домоглися заборони на відкриття виробництв поблизу знаменитого мавзолею. Але цього виявилося їм замало – фахівці вирішили повернути Тадж-Махалу білосніжний колір. Для цього вони вирішили скористатися відбілювачем за старовинними рецептами, яким свого часу користувалися золотавошкірі індійські красуні.

Top