Ви тут
Головна > Світ > Тайм-менеджмент для студентів

Тайм-менеджмент для студентів

time-manedzhmentПрийоми самоорганізації і упорядкування часу для студентів мало чим відрізняються від тайм-менеджменту інших категорій людей, хіба що молоді, що навчається, потрібно не спізнюватись із підготовкою до екзаменів, вчасно здавати заліки, залишаючи можливість для відвідування молодіжних заходів.

Не секрет, що у період між сесіями студентство може дозволити собі лінощі і цикл феєричних святкувань, однак із наближенням здачі навчальних нормативів студент змушений усю ніч поспіль просиджувати над конспектами і підручниками замість того, щоб протягом півріччя розпланувати процес навчання і дозовано виконувати усі контрольні та лабораторні роботи. Отже, як студенту ефективно опанувати прийоми тайм-менеджменту.

Раціональне використання власного часу допоможе протягом семестру встигати у навчальних дисциплінах, мати здоровий сон і не нехтувати особистим життям. Зазвичай, на початку кожного семестру студентів (більшою мірою це стосується тих, що вчаться на заочній формі навчання) доводять до відома про теми рефератів, курсових і контрольних робіт і терміни їх здачі.

Успішне виконання пунктів навчальної програми може стати глобальною метою на поточний семестр, а її завдання краще розподілити на підпункти із визначенням кінцевої дати виконання.time-management1

Правильність студентського тайм-менеджменту теж обумовлена визначенням рівня пріоритету завдання. До контрольної наприкінці тижня (важливе) слід готуватись зі стартом понеділка, а підготовка до семінару, наміченого на кінець місяця, може стати другою у пріоритеті завдань.

Порушує принципи тайм-менеджменту відкладання нагальних справ на завтрашній день, оскільки  «хвости» псують успішність студента, можуть призвести до позбавлення стипендії, а у гіршому випадку і до відрахування з вишу. До самостійного планування навчального процесу можна підійти творчо, синхронізувавши усі пункти плану дій із датами колоквіумів, семінарів, контрольних та лабораторних робіт та унаочнивши у вигляді таблиці чи окремого комп´ютерного додатку або додатку у смартфоні.

Аби не потерпати від виснаження сил, що вражає і молодий організм також, розумове навантаження слід коригувати, по можливості уповільнюючи темп підготовки до контрольної роботи. Форсувати навчальний процес студентам не радять. Вечірка у колі друзів у вільний від навчання час може стати заохочувальним фактором для вчасної здачі навчального матеріалу і винагородою за успішний тайм-менеджмент.

 

Top