Ви тут
Головна > Техно > Технологічні тренди 2014 року

Технологічні тренди 2014 року

Futuristic Multi Touch Computer PanelПерший квартал року позаду, одначе чимало світових експертів і видань продовжують підкориговувати свої прогнози щодо очікуваних технологічних винаходів цьогоріч і впровадження у життя попередніх гаджетів. Отже, які технологічні тренди очікують на нас у поточному році?

Оглядачі Wired, зокрема, вказують, що забави із мобільником за обідом набудуть ознак тренду, пророкують масовий Smart-3D-друк та остаточний перехід світу на підписки Spotify, Netlix. Прогрес дістанеться і найнерозвиненіших країн − африканський континент очікує вибухова хвиля популярності Android-смартфонів.

Серед технологічних новинок, що міцно оселяться в побуті − Smart TV. Нове життя телесвіту стане не менш таргетованим, аніж інтернет, тож маркетологи активно розширюватимуть поле своєї діяльності за допомогою «розумного телебачення». Фейсбук, ВК та решта популярних соцмереж поступляться своїми позиціями таким мобільним додаткам як Snapchat, WhatsApp, Viber та Tango. Принаймні, на полі фотографій, голосових та відеоповідомлень активний стрибок популярності їм забезпечений.

У розвинених країнах експерти пророкують заміну муніципальних сервісів на інноваційні рішення. Приміром, служби таксі можуть геть зникнути, замість них широкого вжитку набудуть додатки штибу «народного таксі» Uber, Lyft або Cabify.wireless_4

Майбутнє 3D-друку вбачають за еволюцією у Smart-3D-друк, оскільки у вихідні матеріали ентузіасти розпочнуть вживлювати спеціальні сенсори. Загалом же у 2014 році мобільні пристрої стануть ще інтелектуальнішими, спрямованими на попередження бажань власника, але користувачам світової мережі доведеться зіткнутись із обмеженням анонімності в інтернеті.

Просунуті користувачі світової мережі оцінять доступність пристроїв типу «2-в-1», які з’явились на ринку минулоріч, зокрема, планшетів з портативною клавіатурою. Готується запропонувати концептуально нову модель настільного комп’ютера Apple. За задумом, їх MacPro матиме циліндричний корпус, потужний процесор с 12 ядрами, можливість виводу на монітор зображення 4K та збереження даних.

Виробники 4K вже підтримали дітище Джобса у почині. Дизайн технологічних трендів-2014 тяжітиме до викривленої геометрії, що посуне з позицій пласкі моделі смартфонів і фаблетів. В LG, до прикладу, думають, що вже до 2015 року шоста частина їх мобільних новинок матиме вигнутий дизайн а до 2018 року таких моделей в сегменті налічуватиметься 40%. Особливо юзери чекають на впровадження в практику універсального зарядного пристрою для усіх ноутбуків, що позбавить людей багатьох незручностей.

Комфорту прибуде в сегменті ринку смарт-одягу і тканин. Вже відомі перші ластівки розробок у цій галузі. OMsignal збирається стати піонером у виробництві спеціального біочутливого одягу, що відстежує зміни у самопочутті людини, оскільки вбудовані датчики реєструватимуть частоту биття серця, ритмічність дихання, рівень фізичної активності тощо. Ці дані контролюватимуться в реальному часі через смартфон.

Підрозділ компанії Adidas Wearable Sports Electronics цьогоріч хоче практикувати для споживачів технології, які раніше були прерогативою тільки професійного спорту − спортивні сорочки із вбудованим сенсором, приміром. Доступнішою для широкого користувача стане давно відома технологія «розумний дім». Принаймні, у 2014 компанії, що начиняють оселю всілякими приладами для управління освітленням, безпекою, мікрокліматом, будуть більше контактувати одна з одною і систематизуватись заради комфорту власників.

Населені пункти щільніше «зв’яжуть» смарт-технології. Їх сенсори і хмарні додатки набудуть ширшого вжитку і матимуть практичне застосування у сфері транспорту, обліку, охорони здоров’я, освітлення і охорони довкілля. Як приклад: дітище компанії Sensity, а це «розумні» ліхтарні стовпи з вбудованими датчиками вологості, освітленості, радіації, якості повітря, вітру, температури, сейсмічної активності, а також мікрофонами і камерами, у 2014 році з’являться у багатьох великих містах світу і не виключено, що решта компаній також приступлять до розробок інтерактивної техніки громадського вжитку.

Підготувала Олеся Товт

Top