Ви тут
Головна > Світ > Топ-5 найцікавіших винаходів 2015 року

Топ-5 найцікавіших винаходів 2015 року

02Щорічно журнал Time публікує рейтинг корисних винаходів, які не просто є втіленням креативного мислення винахідників, а дійсно здатні зробити буденне життя комфортнішим та веселішим. З усього списку ЕК відібрала найцікавіші винаходи 2015 року.

Глютеновий датчик

Багато людей, які страждають від непереносимості глютену, часто бояться харчуватися «неперевіреними» продуктами, відмовляють собі у задоволенні відвідувати ресторани та кафе. Спеціальний сенсор Nima, який має поступити у продаж вже в цьому році, дозволить перевіряти будь-яку їжу та напої усього за якихось пару хвилин. Для цього потрібно помістити зразок їжі чи рідини у пристрій з одноразовим картриджем і він почне дослідження на вміст слідів глютену. Результат відобразиться на екрані у вигляді смайлу: якщо обличчя похмуре, то глютен присутній, а якщо смайлик посміхається – то шкоди для здоров’я немає.

Книга для фільтрування води

Фільтрація води – це складний і недешевий процес. Розробники DrinkableBook стверджують, що відтепер чиста вода стане доступніша. Фільтри для води мають вигляд сторінок книги, на яких написана інструкція по користуванню. Книгу вже тестували на воді Бангладеша, Гани і Південної Африки, і виявлено, що вона може затримувати до 99% шкідливих бактерій. Технологія поки що на етапі вдосконалення, планується довершити її характеристики до очищення води від різних груп вірусів, а потім налагодити масштабне виробництво.03

Універсальний музичний інструмент

Як виявило попереднє опитування від розробників, приблизно 70% дорослих людей хотіли би навчитись грати на якомусь музичному інструменті, але їм складно обрати якийсь один і бути впевненими, що вподобання не зміняться після витраченого часу. Пристрій під назвою Artiphon може імітувати різні інструменти! Причому не тільки їх звучання, а, на відміну від електронного синтезатора, ще й манеру гри. На Artiphon ви зможете і барабанити, і стукати, і бренькати, використовуючи його і як піаніно, і як банджо, і як гітару, і ще як десяток інших інструментів. Вражає, чи не так?

Розумна пательня з Bluetooth

Якщо ви не досить вправні у кулінарії, або, навпаки, полюбляєте експериментувати з новими стравами, пательня Pantelligent стане вашим вірним помічником. Пательня з’єднується з вашим смартфоном через Bluetoothі координує приготування обраної вами страви зі списку. Тепер ви точно будете значи, чи достатньо нагрілася пательня, чи настав час мішати овочі та коли потрібно перевернути стейк і т.д. Що цікаво, над винаходом працювали двоє: Умберто Еванс, який має хист до кулінарії та Майк Робінс, який на той час міг тільки смажити яєчню. Тепер, за словами Еванса, його партнер легко освоїв складніші страви, такі як курка Piccata.

Біонічні вуха

Як часто ви страждаєте від надокучливого шуму? Уявіть, наскільки було б легше жити, якби можна було прибрати один зі звуків, не заглушуючи інші? Або якщо можна було б налаштовувати гучність як в телевізорі? Розробники навушників зі системою HereActiveListening намагалися досягнути саме такого ефекту. За допомогою синхронізації навушників зі смартфоном, користувач може обирати, які саме звуки він не бажає чути: транспорт, плач малих дітей тощо. Причому інші звуки залишаться чіткими. Ці навушники спочатку розроблялися для професійних музикантів для концертів, однак були адаптовані до загального користування. Їх можна буде придбати вже в цьому році.
Підготувала Катерина Совенко

Top