Ви тут
Головна > Техно > Цікаве про 3D-принтер

Цікаве про 3D-принтер

3d_prynterЗа 3D-принтерами і похідними цих пристроїв послідує справжня революція у найважливіших галузях промисловості і медицини, вважають ентузіасти, оскільки за допомогою новітнього обладнання стане легше зводити будівлі, проводити операції, виробляти їжу і ще багато чого визначного очікує людство. Окрім тих різновидів надсучасних приладів, що вже існують, світила науки обіцяють нові винаходи, які змінять світ і ставлення людей до життя.

Види  3D-принтерів

Натепер 3D-принтери розрізняють за кількома категоріями. Є механізми, які розпилюють, вичавлюють чи виливають витратний матеріал, існують і ті, що його склеюють або ж запікають. Найвживанішими по праву вважають так звані FDM-принтери, які, вичавлюючи матеріали, накладають їх один на другий. Найзручніше ними користуватись в медицині і харчопромі.

Пристрій Polyjet випускає фотополімер дрібними дозами, аналогічно струменевому друку. Потому матерія полімеризується на поверхні під дією ультрафіолету. Серед плюсів цієї технології називають швидкість друку і товщину отриманого шару, яка є не більше 16 мікрон. До появи 3D-принтеру, здатного працювати з металом, можливості друку обмежувались пластиком але після з’яви LENS-принтерів винахідникам підкорилась будівельна галузь, оскільки за допомогою змішування вони опанували вміння отримувати сплави потрібних матеріалів.3d-printer

3D-принтери у будівництві

У січні 2014 року експерти сенсаційно оголосили про створення новітнього 3D-принтера, друкованим матеріалом для якого виступає бетон. Дослідники наполягають, що за допомогою цього принтеру всього лише за добу можна побудувати будинок площею у 230 кв. м. Берок Хошневіс, творець диво-пристрою каже, що один величезний робот замінить цілу будівельну бригаду. Вологий бетон, за його задумкою, подається з особливого наконечника і формує стіни майбутнього будинку за внесеною в комп’ютер програмою.

Таким чином, завдяки удосконаленій технології, можна зводити стіни будівлі шарами. Ще один підвид 3D-принтерів, так звані ламіновані пристрої, дають змогу друкувати за допомогою склеювання чи запікання із алюмінію та пластику. SL-принтери опрацьовують рідкі полімери, а LS-принтер використовує порошок бронзи, титану, нейлону, що запікається лазером. Це далеко не повний перелік 3D-принтерів із якими працюють сучасники і з їх допомогою вдаються до опрацювання новітніх технологій вироблення тих чи інших предметів.

У 2013 році на 3D-принтері вдалось надрукувати перший у світі металевий пістолет, який є копією легендарного «Кольта М1911». Енріко Діні створив принтер D-Shape, який, використовуючи пісок і неорганічний компаунд, може надрукувати макет двоповерхової будівлі, включаючи кімнати, сходи і труби. Справжній прорив від 3D-принтерів очікується в медицині та біомедицині, оскільки за допомогою просунутих пристроїв фахівцям буде легше і точніше діагностувати й лікувати хвороби.

Що ще вміють 3D-принтери?

3D-принтери вже знайшли пристосуванок у косметичній стоматології. Подейкують, що завдяки 3D-принтерам вчені зможуть друкувати людські ембріональні стовбурові клітини. До досліджень у цій сфері активно долучаються авторитетні організації зі світовим ім’ям. Приміром, NASA замислилось над забезпеченням харчами космонавтів і виділило Анджану Контрактору грант на розробку 3D-принтера, який здатний «друкувати» їжу строком придатності у кілька десятків років.

Однак інженер сподівається, що пристрій допоможе не тільки раціонально годувати космонавтів, а й подолати проблему голоду на Землі. Перша ластівка вже є. Компанія Natural Machines випускає пристрій Foodini, для роботи з яким доведеться купувати заповнені інгредієнтами капсули. Щоправда, прилад лише конструює страву з готових складових, які при необхідності може підігріти.

Підготувала Олеся Товт

Top