Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про аквапоніку

Цікаве про аквапоніку

1369832108_akvaponika4Аквапоніка є перспективною бізнес-ідеєю в наш час. Вона швидко розвивається та може приносити неабиякі прибутки. Аквапоніка – це вирощування риб та рослин у симбіозі.

Рослинам, у тому числі й овочам, потрібна природна органіка, яку зараз заміняють хімією (азотними, калійними, фосфорними добривами) в сільському господарстві. І нерідко бізнесмени, що намагаються перегнати конкурентів та досягти більшого доходу, вдаються до не зовсім традиційного вирощування овочевих культур.

Аквапоніка є таким нетрадиційним способом. Вона існує 127 років. Аквапоніка вважається різновидом гідропоніки, вивчення якої розпочалося ще в першому десятиріччі сімнадцятого століття завдяки дослідженням голландського вченого Гельмонта. Він довів, що рослини можна вирощувати й без ґрунту, при цьому використовуючи правильно приготовану воду.

[do action=”gear”]Вода із басейну з рибками насосами закачується в ємність, де на твердих субстратах вирощуються рослини[/do]

Першими, хто знайшов користь у цій науці, були обожнювачі декоративних рибок. Саме для них з’являються фітофільтри. Також про них було сказано, що рослини, які служили прикрасою для акваріуму, а корені їхні були занурені у воду, росли так само швидко й ефективно, як і в ґрунті з добривами. А рибки, що проживали в акваріумі, були здоровими та добре розвивалися.

Зараз навіть є ферми (вони переважно на Заході), які займаються виключно аквапонікою для вирощування овочів. Хоча спочатку вирощування рослин доповнювало рибну промисловість. Проте зараз зі зростом важливості екологічно чистих продуктів аквапоніка стала на перше місце.akvaponika

Як же вирощуються рослини? Біологічні фільтри – це замкнена система: вода із басейну з рибками насосами закачується в ємність, де на твердих субстратах вирощуються рослини.

Аквапоніка є продуктивним та «дорогим» бізнесом. Причому, дорогим не тільки для користувачів, а й для тих, хто хоче нею займатися. Потрібно чимало витратитися на будівництво теплиць, у яких будуть розміщені водоймища. Доведено, що помідори вирощені таким способом, мають у своєму складі нітратів у десять разів менше, ніж ті, які були вирощені в ґрунті.

Проте можна й зробити маленький «домашній» завод з аквапоніки. Для початку оберіть,  овочі та риби, які будете вирощувати. Для першого разу не потрібно брати щось складне. Спробуйте вирощувати петрушку чи базилік, а карпові рибки не дуже вимогливі. Потім потрібно вибрати ємність: один резервуар для риб та один для рослин.

Якщо ви хочете піти далі й збільшити «виробництво», тоді «дорогий» варіант, що розглянули в попередньому абзаці. Тепер потрібно встановити водяний насос, це і є найдорожчим (точніше, оплата послуг за електроенергію). Також не потрібно забувати про рівень води та доливати її, коли вона випаровується. Далі ємність для рослин заповняємо гравієм чи керамзитом, запускаємо рибок, саджаємо росини. Домашня аквапоніка готова.

У нас зараз це – новинка, проте на Заході вже активно користуються продуктами аквапоніки. Коли так буде в нас  − питання часу.

 

Top