Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Аляску

Цікаве про Аляску

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам дещо цікаве про Аляску. Останнім часом Аляска стає все більш популярнішою серед туристів, які їдуть у цей штат в пошуках незайманої дикої природи та нових вражень. Отже, пропонуємо вам цікаві факти про Аляску.

Аляска – сорок дев’ятий штат Сполучених Штатів Америки. Він розташований у північно-західній частині північноамериканського континенту. За площею Аляска є найбільшим штатом США. Її площа становить 1717854 км ². Офіційна передача Аляски сталася 18 жовтня 1867 в місті Сітка (Sitka).

Столицею штату Аляска є місто Джуно. Місто було утворено за часів Золотої Лихоманки. Дороги до цього міста напросто немає. А дістатися до нього можна або літаком або по воді.

На Алясці розташовано більше 3000000 озер, половина всіх льодовиків нашої планети, 29 вулканів і 17 найвищих гір Північної Америки з 20.

Прапор Аляски був прийнятий в 1927 році. А придумав його 13-річний молодик Бенні Бенсон.

Американці безумовно виграли, придбавши Аляску. Саме в цьому штаті видобувається 25% всієї нафти в США. І взагалі, Аляска є одним з найбагатших штатів. Економіка Аляски грунтується на видобутку нафти, газу, міді, золота, цинку, заліза, вирощуванні північних оленів, рибальстві і туризмі.

Top