Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про апельсини

Цікаве про апельсини

Енциклопедія Корисного підготувала для вас кілька цікавинок про апельсини. З матеріалу ви дізнаєтеся дещо про історію апельсинів, про корисні властивості цих диво-фруктів та цікаві факти про апельсини.

Яким же чином апельсин з’явився у Європі? Точного моменту появи апельсинів на території Європи не знає ніхто, але ця подія відбулася приблизно у XV-XVI століттях. Можливо, вони були завезені з Індії у 1498 році або ж Китаю у 1518 році.

Але як би там не було, але апельсин у 15 сторіччі був ознакою розкоші і ці фрукти можна було зустріти винятково на столах  найбагатших осіб. Енциклопедія Корисного також знає, що на той час вважалося, начебто апельсини можуть відігнати чуму.

Історики сходяться на думці, що легендарні «золоті яблука» з давніх міфів – це вже такі звичні для нас апельсини! Це неймовірно, але загалом існує близько 300 видів цього фрукта, більш того – деякі сорти при дозріванні стають…зеленими.

Інші цікаві факти про апельсин. Апельсинові дерева є надзвичайно довговічними. Їхній вік може становити до 700 років! Середня ж «тривалість життя» апельсинового дерева у наш час – «усього» сто років.

Цікаво, що у 1820 році у Бразилії відбулася неочікувана мутація – на одному з дерев з’явилися апельсини без кісточок. Цей сорт зараз відомий як Navel orange. Особливість цієї події у тому, що розмножуватися мутоване дерево могло винятково шляхом щеплення, отже зараз усі дерева цього сорту є клоном того самого дерева.

До речі, відтепер ви будете знати, що зрілість апельсина та його соковитість жодним чином не пов’язана з кольором шкірки, відтак вам більше не потрібно обирати собі апельсини півгодини – усе залежить від вашої удачі! : )

Сучасні лікарі радять вживати апельсини для поліпшення травлення та профілактики закрепів. Корисно випивати натщесерце щойно витиснутий сік апельсинів або ж з’їдати кілька плодів. Ще кілька сторіч тому апельсини вживали для лікування ран, що подовгу не гояться, а також пили відвар зі шкірок для кровоспинної дії.

Top